دخانیات شما را افسرده و مبتلا به اسکیزوفرنی می کند

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، نتایج یک بررسی جدید حاکی از آن است که استعمال دخانیات ریسک خطر ابتلا به افسردگی یا اسکیزوفرنی را دست کم 2 برابر افزایش می دهد.

دخانیات شما را افسرده و مبتلا به اسکیزوفرنی می کند

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی نقد و بررسی کالاهای دیجیتال به نقل از دیلی میل، نتایج یک بررسی جدید حاکی از آن است که استعمال دخانیات ریسک خطر ابتلا به افسردگی یا اسکیزوفرنی را دست کم 2 برابر افزایش می دهد.

محققان بریستول دریافتند که استعمال سیگار خطر ابتلا به اسکیزوفرنی را 127 درصد افزایش می دهد؛ آنها همچنین یافتند که احتمال ابتلا به افسردگی برای افراد سیگاری دو برابر شده است.

اعتقاد بر این است که نیکوتین مانع از گیرنده های دوپامین و سروتونین در مغز می شود و در پی آن اختلالاتی مانند افسردگی برای فرد رخ می دهد.

این مطالعه که بر روی تقریباً نیم میلیون نفر انجام شده، افسردگی و اسکیزوفرنی را به فهرست گسترده ای از موضوعات بهداشتی که قبلاً با دخانیات مرتبط هستند، اضافه می کند.

نتایج این پژوهش که در ژورنال پزشکی روانشناسی نیز منتشر شد، همچنین نشان داد که افراد با زمینه های اختلال سلامت روان بیش از سایر افراد در معرض مصرف دخانیات هستند.

رابین ووتتون، نویسنده اصلی و اعضای این گروه معتقدند که نیکوتین مانع از گیرنده های دوپامین و سروتونین در مغز می شود.

آمارها حاکی از آن است که میزان سیگار کشیدن در بین مبتلایان به سلامت روانی جدی بیش از 50 درصد است.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس

به "دخانیات شما را افسرده و مبتلا به اسکیزوفرنی می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دخانیات شما را افسرده و مبتلا به اسکیزوفرنی می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید