دانمارکی ها تصمیم ترامپ را مسخره کردند

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، ایسنا نوشت: سیاستمداران دانمارکی امروز، آدینه مساله فروش گرینلند به آمریکا را که به طور محرمانه میان ترامپ و مشاورانش مطرح شده، مسخره کردند.

دانمارکی ها تصمیم ترامپ را مسخره کردند

آنه لونه بگر، وزیر خارجه گرینلند در واکنش به این خبر گفت که بزرگترین جزیره دنیا فروشی نیست.

لارس لوکه راسموسن، نخست وزیر سابق دانمارک نیز در توییتر نوشت: این باید یک شوخی باشد.

سورن اسپرسن، سخنگوی امور خارجه حزب مردم دانمارک هم در واکنش به انتشار این خبر گفت: اگر ترامپ واقعا قصد چنین کاری را دارد، این اثبات نهایی دیوانگی او است. این فکر که دانمارک 50 هزار شهروند خود را به آمریکا بفروشد کاملا احمقانه است.

آجا چمنیتز لارسن، قانونگذار دانمارکی که نمایندگی دومین حزب بزرگ گرینلند را بر عهده دارد، به خبرگزاری رویترز گفت: مطمئنم اکثر مردم گرینلند بر این باورند که در طولانی مدت بهتر است با دانمارک در ارتباط باشند تا با آمریکا. اولین واکنش من به این طرح این است که نه، خیلی ممنون!

سفیر سابق آمریکا در دانمارک نیز در توییتر نوشت: خدای من! به عنوان کسی که عاشق گرینلند است، 9 بار به مناطق مختلف آن سفر نموده و عاشق مردم آن جاست می گویم که این یک فاجعه تمام و کمال است.

مارتین لیدگارد، قانونگذار ارشد حزب سوسیال لیبرال دانمارک و وزیر امور خارجه سابق این کشور نیز این ایده را طرحی زننده تلقی کرد که هیچ اساسی در واقعیت ندارد.

لیدگارد به خبرگزاری رویترز گفت: ما درباره مردمی واقعی صحبت می کنیم و نمی توانید گرینلند را مثل یک قدرت استعمارگر پیر بفروشید.

وی اضافه کرد: چیزی که می توانیم آن را جدی بگیریم منافع آمریکا در شمالگان به طرز قابل توجهی در حال افزایش است و آنان خواهان نفوذ بیشتری در این منطقه هستند.

25310311

منبع: خبرآنلاین

به "دانمارکی ها تصمیم ترامپ را مسخره کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانمارکی ها تصمیم ترامپ را مسخره کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید