درخواست مسلمانان آمریکا از بایدن

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، خبرنگاران : شورای سازمان های مسلمان ایالات متحده از دولت جو بایدن درخواست دارند نماینده ویژه ای را برای نظارت و مبارزه با اسلام هراسی که به گفته یکی از تحلیل گران سازمان ملل به درجات اپیدمیک رسیده معرفی کند.

درخواست مسلمانان آمریکا از بایدن

به گزارش به نقل از ایسنا، شورای سازمان های مسلمان ایالات متحده در نامه ای به بایدن نوشت که حضور یک نماینده ویژه برای نظارت و مبارزه با اسلام هراسی در وزارت خارجه، می تواند به حل و فصل مساله ای یاری کند که سومین گروه عظیم مذهبی در آمریکا را تحت تأثیر قرار داده است.

یواس اِی تودی گزارش داد، کاخ سفید به سؤالات پیرامون اینکه آیا دولت آمریکا نماینده ویژه ای را برای مبارزه با اسلام هراسی منصوب می نماید یا خیر، پاسخ نداد. اما بایدن هفته گذشته در بیانیه ای به مناسبت شروع ماه رمضان، خشونت علیه آمریکایی های مسلمان را محکوم کرد.

بایدن گفت: آمریکایی های مسلمان همچنان مورد آزار، تعصب و جرایم نفرت قرار می گیرند. این تعصب و این حملات، اشتباه و ناپذیرفتنی هستند و باید متوقف شوند. هیچ کس در آمریکا نباید با ترس از ابراز اعتقادش زندگی کند و دولت من بی وقفه برای حفاظت از حقوق و امنیت تمام مردم کوشش خواهد نمود.

بایدن فرمان اجرایی سال 2017 دونالد ترامپ که جلوی ورود تبعه های خارجی از 7 کشور با اکثریت مسلمان به آمریکا را می گرفت، لغو کرد. وی همچنین میزبان نشستی با حضور 20 سازمان برجسته مسلمان بود و دولتش رفتار چین با مسلمانان اویغور را نسل کشی اظهار داشت.

نماینده ویژه ای که شورای سازمان های مسلمان ایالات متحده درخواست داده، همچنین می تواند به مقابله با تعصب ضدمسلمان در سطح بین المللی در کشورهایی نظیر میانمار- که در آن 130 هزار مسلمان روهینجایی در 24 اردوگاه زندانی هستند- و چین- که طبق گزارش سازمان ملل در اردوگاه های بازپروری منطقه سین کیانگ آن اویغورها به صورت سیستماتیک تحت تعرض، آزار جنسی و شکنجه قرار می گیرند- بپردازد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت این وزارت خانه نمی تواند با هیچ کاندیدای بالقوه ای صحبت کند.

وی اظهار کرد: دولت بایدن به ارتقای احترام دنیای برای آزادی مذهب یا اعتقاد برای همه، از جمله اعضای جوامع مسلمان در سراسر دنیا، متعهد می ماند. ما همچنان کوشش ها برای تعامل با مسلمانان دنیا در مسائل دارای نفع مشترک، در حمایت از اهداف مشترک، و نیز پیشبرد سیاست خارجی را در اولویت قرار می دهیم.

این شورا علاوه بر درخواست انتصاب نماینده ویژه وزارت خارجه، درخواست کرد بایدن مسلمانان را در تمام سطوح دولت دخیل کند، با رهبران جوامع مسلمان ملاقات کند و اصلاحات سیستماتیک سیاسی برای حل تبعیض ضدمسلمانان را مدنطر قرار دهد.

حاتم بازیان، مدیر پروژه تحقیقات و مستندسازی اسلام هراسی دانشگاه کالیفرنیا، برکلی در این باره اظهار کرد: لغو منع سفر، بی عدالتی که بر مسلمانان روا شده را از بین نمی برد.

منبع: اقتصادنیوز

به "درخواست مسلمانان آمریکا از بایدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست مسلمانان آمریکا از بایدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید