گزارش تازه دموکرات ها علیه ترامپ

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، ایسنا نوشت: کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا پس از دو ماه تحقیق و تفحص و برگزاری جلسات متعدد، با انتشار گزارشی دونالد ترامپ را متهم نموده که در خصوص اوکراین منافع شخصی خود را بر منافع ملی آمریکا ارجحیت داده است.

گزارش تازه دموکرات ها علیه ترامپ

این گزارش همچنین رئیس جمهوری آمریکا را به اجرای یک کارزار کارشکنی بی سابقه در راستا تحقیقات استیضاح متهم نموده اما به طور صریح خواهان استیضاح او نشده است.

به گزارش بی.بی.سی، گزارش 300 صفحه ای دموکرات ها روز سه شنبه (سوم دسامبر) در آستانه شروع دور دوم تحقیقات استیضاح منتشر شد. قرار است که امروز (چهارشنبه) (چهار دسامبر) فرایند تحقیقات از کمیته اطلاعاتی به کمیته قضایی مجلس نمایندگان منتقل گردد.

گزارش کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان می گوید: این نقشه (دونالد ترامپ) سیاست آمریکا در برابر اوکراین و امنیت ملی ما را به نفع دو تحقیقات با انگیزه سیاسی که می توانست به کارزار انتخاباتی ریاست جمهوری وی یاری کند، تضعیف کرد.

بنا بر این گزارش، دونالد ترامپ و نزدیکانش به مدت یک ماه کوشش کردند که با استفاده از قدرت نهاد ریاست جمهوری به اوکراین برای مداخله در انتخابات سال آینده آمریکا فشار بیافرایند و با این اقدامات خود، نظام دموکراتیک ایالات متحده و منافع ملی این کشور را به خطر انداختند- اتهامی که ترامپ و جمهوریخواهان آن را بی اساس می دانند.

کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا ناظر بر تحقیقات پفراینده استیضاح دونالد ترامپ با انتشار این گزارش رسمی از جمع آوری شواهدی قاطع و مشخص نماینده در مورد رفتار نامناسب رئیس جمهوری آمریکا اطلاع داد.

همچنین یورونیوز گزارش داد، کمیته مذکور که مامور نظارت بر تحقیقات مربوط به پفراینده استیضاح رئیس جمهوری است در این گزارش آورده است: بر اساس نتایج تحقیقات صورت گرفته و شواهد به دست آمده رئیس جمهوری شخصا و نیز به واسطه عواملی در داخل و خارج دولت خواهان مداخله یک کشور خارجی برای زمینه سازی به نفع کارزار انتخاباتی خود شده است.

در این گزارش تصریح شده است که رئیس جمهوری انجام تحقیقاتی به نفع کارزار انتخاباتی اش را منوط به دعوت رئیس جمهوری اوکراین به کاخ سفید و نیز یاری نظامی به این کشور نموده است.

در گزارش کمیته پارلمانی مجلس نمایندگان که اغلب اعضای آن را دموکرات ها تشکیل می دهند همچنین تاکید شده است که رئیس جمهوری آمریکا بر سر تحقیقات این پفراینده مانع تراشی نموده است.

کاخ سفید روز یکشنبه گذشته با انتشار بیانیه ای ضمن ناعادلانه توصیف کردن تحقیقات مربوط به پفراینده استیضاح رئیس جمهوری آمریکا اعلام نموده بود که دونالد ترامپ در نخستین جلسه کمیته قضایی مجلس نمایندگان برای آنالیز این پفراینده که قرار است امروز برگزار گردد، شرکت نخواهد کرد.

کمیته اطلاعات پیش از این برای تکمیل این پفراینده شاهدانی را به شرکت در جلسات استماع به مجلس فراخوانده بود. گوردون ساوندلند، سفیر ایالات متحده آمریکا در اتحادیه اروپا یکی از این افراد بود که هفته گذشته با حضور در جلسه کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان بر ضد رئیس جمهوری ایالات متحده شهادت داد.

ساوندلند در این جلسه توضیح داد که به دستور دونالد ترامپ، برنامه فشار بر اوکراین برای شروع تحقیقات علیه پسر جو بایدن، نامزد احتمالی حزب دموکرات را شروع نموده است.

قابل ذکر است دموکرات ها در حال جمع آوری مدارک و مستنداتی هستند تا ثابت نمایند دونالد ترامپ در تابستان سال جاری با تعلیق یاری های نظامی به اوکراین بر ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین، فشار آورد که درباره رقیب انتخاباتی احتمالی خود جو بایدن و پسرش، هانتر بایدن، تحقیقات قضایی به راه بیندازد.

این گزارش درحالی منتشر می گردد که دونالد ترامپ برای شرکت در نشست سران کشورهای عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو به لندن سفر نموده است.

دونالد ترامپ که برای شرکت در اجلاس سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) به لندن سفر نموده روز سه شنبه انتشار این گزارش را در حالی که وی در یک سفر خارجی رسمی است بسیار غیرمهین پرستانه خواند.

روز دوشنبه این هفته، جمهوریخواهان با انتشار گزارشی کاملا متفاوت، تحقیقات استیضاح جاری را نامشروع خواندند. آنها گفتند که درخواست دونالد ترامپ از همتای اوکراینی انگیزه سیاسی نداشته و قانونی بوده است.

موضوع تحقیقات گفت وگوی تلفنی روز 25 ژوئیه ترامپ با ولودیمیر زلنسکی است. ترامپ در آن تماس از رئیس جمهوری اوکراین خواست که درباره هانتر بایدن تحقیق کند. جو بایدن یکی از نامزدهای پیشتاز برای کسب نامزدی حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آینده است و پسرش چند سال پیش زمانی که او معاون رئیس جمهوری بود عضو هیئت مدیره یک شرکت انرژی در اوکراین به نام بوریسما بود.

کاخ سفید می گوید که دونالد ترامپ و وکلای در جلسات تحقیقات استیضاح کمیته قضایی شرکت نخواهند کرد.

پت سیپولون مشاور حقوقی کاخ سفید روز دوشنبه در نامه ای به کمیته قضایی مجلس نمایندگان نوشت که نمی توان انتظار داشت ترامپ در این فرآیند شرکت کند چون منصفانه نیست.

جرولد نادلر، رئیس کمیته قضایی، پیشتر گفته بود ترامپ یا باید در این فرآیند شرکت کند یا گلایه درباره آن را متوقف کند.

310 23310

منبع: خبرآنلاین

به "گزارش تازه دموکرات ها علیه ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش تازه دموکرات ها علیه ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید