دانشجویان مشروطی از شرایط عادی برخوردار می شوند ، افزایش دروس معرفی به استاد در دانشگاه خوارزمی

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، معاون آموزشی دانشگاه خوارزمی گفت: با توجه به شرایط موجود که بر کیفیت بعضی از دروس تاثیر می گذارد اگر معدل دانشجویان یازده گردد مشروطی برای آن ها ثبت خواهد شد، اما ترم بعد می توانند از شرایط غیرمشروطی استفاده نمایند.

دانشجویان مشروطی از شرایط عادی برخوردار می شوند ، افزایش دروس معرفی به استاد در دانشگاه خوارزمی

محمد حسین عبداللهی، معاون آموزشی دانشگاه خوارزمی در تبادل نظر با خبرنگار دانشگاه نقد و بررسی کالاهای دیجیتال گفت: با توجه به مصوبات صورت گرفته از کلیه دانشکده ها خواسته ایم تا کلاس های خود را به صورت آفلاین و آنلاین برگزارنمایند.

عبداللهی با بیان اینکه کلاس های مجازی به صورت جدی از شنبه 16 فروردین ماه در حال برگزاری هستند؛ اظهارکرد: 16 فروردین ماه حدود 60 کلاس و روز یکشنبه 170 کلاس به صورت آنلاین برگزار شدند. بخش زیادی از کلاس های کارشناسی که اساتید تشخیص داده اند نیز به صورت آفلاین برگزار می گردد.

معاون آموزشی دانشگاه خوارزمی ادامه داد: همچنین بسته های آموزشی برای برگزاری کلاس های آفلاین و آنلاین پیش بینی شده است، پشتیبان هایی را در سایت دانشگاه قرار داده ایم تا دانشجویان در صورت بروز مشکل به آن ها مراجعه نمایند. همچنین در صفحه اصلی دانشگاه آیکونی با نام آموزش الکترونیک اضافه کردیم تا تمام اطلاعیه ها و آدرس سامانه در آنجا قرار گیرند.

وی با بیان اینکه سامانه امکان ضبط کلاس ها را دارد؛ اظهار کرد: اگر دانشجو نتواند در این کلاس ها شرکت کند می تواند از کلاس های ضبط شده استفاده کند. با برآورد صورت گرفته میزان 1600 کلاس باید برگزار گردد به دلیل اینکه این تراکم زیاد است شاید درمواردی مسائل اولیه وجود داشته باشد که این امر صبر و حوصله دانشجویان را می طلبد. ان شاء الله با همکاری اساتید کلاس های جبرانی اسفند ماه را نیزبرگزارخواهیم کرد.

عبداللهی با اشاره به اینکه امیداریم تا برگزاری امتحانات شرایط مساعد گردد؛ اظهار کرد: امیدوارهستیم تا زمان برگزاری امتحانات شرایط عادی گردد تا دغدغه ای برای برگزاری آزمون های مجازی وجود نداشته باشد.

وی با بیان اینکه بحث تمدید ترم به خصوص در تابستان تا اطلاع ثانوی منتفی است؛ توضیح داد: در اطلاعیه وزارت علوم نیز اگر مشاهده کنید معمولا هیچ دانشگاهی ترم تابستانی فعال به صورت جدی ندارد به طوری که تنها بعضی واحد های عمومی در تابستان ارائه می گردد.

معاون آموزشی دانشگاه خوارزمی تاکید نمود: با توجه به اینکه آزمون های دکتری و ارشد به تاخیر افتاده اند تا جای امکان کلاس ها را تا قبل از تابستان برگزار خواهیم کرد. در شرایطی که اساتید اعلام نمایند به هیچ عنوان امکان آموزش مجازی وجود ندارد می توانیم دروس را نیمه تمام اعلام نموده و ادامه آن را در ترم بعد ارائه دهیم. محتوای دروس عملی و کارگاهی متفاوت است از دانشکده ها خواسته ایم تا آنالیز نمایند و پیشنهاد خود را ارائه دهند. بعد از آنالیز شرایط شاید ضرورت پیدا کند تا برای بخشی کلاس های تابستانی برگزار کنیم.

عبداللهی در سرانجام خاطر نشان کرد: در سال 99 درس معرفی به استاد به جای دو درس چهار درس خواهد بود اگر دانشجویان با توجه به شرایط موجود که بر کیفیت بعضی از دروس تاثیر می گذارد معدل شان یازده گردد مشروطی برای آن ها ثبت خواهد شد، اما ترم بعد می توانند استثنائا از شرایط غیرمشروطی استفاده نمایند و تعداد واحد های بیشتری بردارند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "دانشجویان مشروطی از شرایط عادی برخوردار می شوند ، افزایش دروس معرفی به استاد در دانشگاه خوارزمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشجویان مشروطی از شرایط عادی برخوردار می شوند ، افزایش دروس معرفی به استاد در دانشگاه خوارزمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید