برگزاری کلاس های آموزشی دانشگاه لرستان در نیمسال جاری تا دو هفته تمدید شد

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه لرستان گفت: به منظور جبران وقفه حادث شده در برگزاری کلاس های درس اسفند 98 ضمن اصلاح تقویم آموزشی نیمسال دوم 99-98، برگزاری کلاس ها فعلا به مدت دو هفته تمدید شد.

برگزاری کلاس های آموزشی دانشگاه لرستان در نیمسال جاری تا دو هفته تمدید شد

احسان رشیدیان، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه لرستان در تبادل نظر با خبرنگار دانشگاه نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، در مورد شیوه ادامه فعالیت های آموزشی این دانشگاه گفت: طبق مصوبات شورای آموزشی دانشگاه لرستان در جلسه ای که 7 اردیبهشت به صورت مجازی برگزار گردید، با توجه به تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا و توقف فعالیت های آموزش حضوری در دانشگاه، به منظور جبران وقفه حادث شده در برگزاری کلاس های درس در اسفند 98 ضمن اصلاح تقویم آموزشی نیمسال دوم تحصیلی 99-98، برگزاری کلاس ها فعلا به مدت دو هفته تمدید شد و به تبع آن، برگزاری امتحانات سرانجام ترم نیمسال به مدت دو هفته به تعویق افتاد.

رشیدیان افزود: برگزاری کلاس های دروس نظری و آن دسته از دروس غیرنظری که با نظر استاد درس و گروه آموزشی قابلیت ارائه به صورت الکترونیکی دارد، همچنان به صورت الکترونیکی و مجازی ادامه می یابد.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه لرستان ابراز کرد: دروس عملی، کارگاهی و یا آزمایشگاهی که امکان ارائه آن در قالب الکترونیکی وجود ندارد، پس از امکان حضور دانشجویان در دانشگاه (با نظر ستاد ملی مبارزه با کرونا) به صورت فشرده ارائه می گردد.

وی یادآور شد: در صورتی که دانشجویی نتواند از آموزش الکترونیکی استفاده کند، می تواند نسبت به ثبت درخواست در سامانه گلستان برای حذف درس و یا حذف نیمسال بدون احتساب سنوات اقدام کند تا در کمیسیون موارد خاص دانشگاه آنالیز و تصمیم گیری گردد. در این حالت، محدودیت حداقل تعداد واحد اخذ شده در هر نیمسال وجود ندارد. بدیهی است در صورت موافقت کمیسیون با حذف نیمسال بدون احتساب در سنوات، شهریه اخذ شده از دانشجویان شهریه پرداز برای نیمسال آینده آن ها در نظر گرفته می گردد.

رشیدیان اظهار داشت: غیبت آن دسته از دانشجویان که به دلیل سکونت در مناطق فاقد پوشش اینترنت (با توجه به آدرس سکونت ثبت شده در سامانه گلستان) دسترسی به اینترنت ندارند، موجه تلقی می گردد.

در صورت تصویب و ابلاغ ستاد ملی مبارزه با کرونا، امتحانات به روش حضوری برگزار می شوند

وی ادامه داد: در صورت تصویب و ابلاغ ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر امکان حضور دانشجویان در دانشگاه ها، با آنالیز همه جوانب به ویژه با تاکید بر حفظ سلامتی دانشجویان، اعضای هیأت علمی و کارشناسان، برگزاری امتحانات به روش حضور امکان پذیر خواهد بود.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه لرستان گفت: چنانچه امکان برگزاری حضوری امتحانات میسر نگردد، با موضوع استادان درس و گروه های آموزشی، در مورد ارزشیابی نهایی دانشجو با ترکیبی از روش های مختلف همچون اجرای آزمون های کوتاه الکترونیکی، ارائه تکلیف و تمرین برای هر جلسه درس، ارزیابی شفاهی، ارزشیابی مستمر، مشارکت دانشجو در بحث ها و پرسش و پاسخ های کلاسی و نظایر آن تصمیم گیری خواهد شد.

وی اذعان کرد: از اعضای هیأت علمی دانشگاه لرستان تقاضا می گردد در صورت عدم امکان برگزاری حضوری امتحانات، آمادگی لازم را برای روش های جایگزین ارزشیابی به صورت غیرحضوری داشته باشند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "برگزاری کلاس های آموزشی دانشگاه لرستان در نیمسال جاری تا دو هفته تمدید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری کلاس های آموزشی دانشگاه لرستان در نیمسال جاری تا دو هفته تمدید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید