خواهران منصوریان از راستا حفظ شأن خود خارج شدند ، حاشیه سازی ها بین دو خواهر مناسب نبود

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، رئیس فدراسیون ووشو گفت: خواهران منصوریان از مسیری که برای حفظ شأن خود باید در آن قرار می گرفتند خارج شدند. موارد مختلف و نشر اکاذیب برای افترا و توهین پسندیده نیست.

خواهران منصوریان از راستا حفظ شأن خود خارج شدند ، حاشیه سازی ها بین دو خواهر مناسب نبود

به گزارش گروه ورزشی نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، امیر صدیقی درباره محرومیت خواهران منصوریان به دلیل حواشی ایجاد شده پس از اعلام دوپینگ مریم هاشمی گفت: یک وظیفه و هدف اصلی فدراسیون های ورزشی، صیانت از اخلاق حسنه، اسلامی و ورزشی، تلاش برای رسیدن به کرامات بالای انسانی در سطح جامعه ورزشی و پیشگیری از برخوردهای ناشایستی است که بعضاً در ورزش پیش می آید. ورزشکاران، خصوصاً کسانی که تبدیل به الگوی جامعه شده اند و مخاطبان زیادی در فضای مجازی دارند، در این موارد مسئولیت سنگین تری دارند.

شهربانو و سهیلا منصوریان، توصیه های محبت آمیز خانواده ورزش کشور و موارد مطرح شده را خیلی دنبال نکردند و از راستای که برای حفظ شأن خود باید در آن قرار می گرفتند، خارج شدند.، وی ضمن بیان این جمله توضیح داد: مستندات مختلفی از این دو ورزشکار به کمیته انضباطی فدراسیون ووشو رسید و آنها در این حوزه شاکی خصوصی داشتند. کمیته انضباطی خواست شرایط عادلانه ای ایجاد کند و با رعایت شرایط مناسب برای طرفین، از آنها دعوت کرد و شرحات را شنید.

رئیس فدراسیون ووشو با بیان اینکه یک هفته پس از صدور رأی برای تجدید نظر، فرصت در نظر گرفته شده است، اعلام کرد: مطرح کردن موارد مختلف و نشر اکاذیب برای افترا و توهین پسندیده نیست و همواره باید دقت نظر داشته باشیم که در این راستا گام برنداریم. تا الان درخواست تجدید نظری از سوی ورزشکاران نیامده و به محض اینکه چنین درخواستی برسد، جلسه ای در این باره تشکیل می گردد تا پس از آنالیز موارد، تصمیم گیری کنیم.

صدیقی در پاسخ به این پرسش که آیا افتخارات خواهران منصوریان در این حکم در نظر گرفته شده است یا خیر، توضیح داد: شهربانو منصوریان قهرمانی است که سال ها برای کشور افتخار آفریده اند. خواهر کوچکتر اما کمتر. سهیلا منصوریان 6 سال است که عضو تیم ملی وووشو نیست، اما در رقابت های مختلف حاضر می گردد. این موارد را در نظر گرفتیم و شرحات آنها را در حضور وکلای این ورزشکاران شنیدیم. مسائل خاصی بود که به حوزه امنیت ملی برمی گشت. در شأن ورزشکار ملی نیست ضد منافع کشورش اقدام کند یا اینکه رفتارش، خارج از شأن یک الگو باشد. وظیفه ما حفظ شخصیت و ارزش های ووشو در کشور است.

وی که با برنامه تهران ورزشی رادیو تهران گفت وگو می کرد، درباره اینکه گفته می شد رأی ندادن خواهران منصوریان به رئیس فعلی فدراسیون باعث صدور چنین رأیی شده است، اعلام کرد: شهربانو عضو مجمع فدراسیون نبود و فقط الهه منصوریان در مجمع عضویت داشت. این موضوع اصلاً مطرح نیست. شهربانو سال ها عضو مجمع بوده و سال جاری خواهر دیگر در مجمع بود.

رئیس فدراسیون ووشو با بیان اینکه این حاشیه سازی ها بین دو خواهر هم مناسب نبود، گفت: موضوع انتخابات در نظر گرفته نشده بود و بیشتر صحبت ها درباره موارد خلاف واقعی بود که در فضای مجازی و مصاحبه هایش مطرح نموده بود. شرحات شهربانو منصوریان شنیده شد که البته شرح خاصی به کمیته انضباطی نداد. او تمامی موارد را پذیرفتند و قبول کردند که نباید این فعالیت را می کردند. اعلام پذیرش سهیلا منصوریان بهتر بود و اظهار ندامت کرد. کمیته انضباطی از نمایندگان وزارت ورزش و فدراسیون ووشو تشکیل شده است، اما شهربانو خیلی راغب نبود به شکلی شرح دهد تا نظر کمیته انضباطی را جلب کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "خواهران منصوریان از راستا حفظ شأن خود خارج شدند ، حاشیه سازی ها بین دو خواهر مناسب نبود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خواهران منصوریان از راستا حفظ شأن خود خارج شدند ، حاشیه سازی ها بین دو خواهر مناسب نبود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید