سوارکاری ایران بدنبال سهمیه المپیک 2020 در درساژ

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، مسعود خلیلی می گوید که سهیلا سهی شانس زیادی برای کسب سهمیه المپیک در رشته درساژ دارد و قرار است به زودی میدان اسب سواری استانداری در کیش تاسیس شود.

سوارکاری ایران بدنبال سهمیه المپیک 2020 در درساژ

مسعود خلیلی در مصاحبه با نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، در باره مسابقات برگزار شده در رشته اسب سواری گفت: مسابقات داخلی پرش با اسب هر هفته برگزار می شود و این هفته میزبان این رقابت ها استان البرز است حتی در زنجان مسابقات بزرگی را خواهیم داشت. مسابقات اسب سواری هفته چهارم را پشت سر می گذارد و این مسابقات در استان گلستان و در میدان اسب سواری آق قلا به مدت 10 هفته برگزار می شود و بعد از 10 هفته این مسابقات به میدان گنبد کاووس منتقل می شود و تاانتها امسال این مسابقه ادامه خواهد داشت.

او افزود: در خصوص مسابقات برون مرزی بازی های بزرگی را در پیش داریم. قرار است فدراسیون اسب سواری در رده سنی نوجوانان سه نفر را به مسابقات پرش از مانع به تایلند اعزام کند. این تیم متشکل از محمدرضاخانلو محمد، امین خواجوی و آرمان افشاری خواهد بود که این مسابقات از 26 آبان تا 29 آبان ماه برگزار خواهد شد.

خلیلی در خصوص مسابقات قهرمانی آسیا گفت: اسب سواری ایران هم مسابقات قهرمانی آسیا را در پیش دارد و برای مسابقات پرش از مانع در رده بزرگسالان و درساژ قهرمانی آسیا سه نفر اعزام خواهند شد. این مسابقات از 12 تا 18 آذر ماه به میزبانی کشور تایلند برگزار خواهد شد. در رشته درساژ خانم سهیلا سهی به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام خواهد شد. او در این هفته مسابقاتی را در بلژیک انجام داد و بعد از این مسابقات به فرانسه خواهد رفت و بعد از انجام مسابقه در فرانسه به تایلند اعزام خواهد شد.

رئیس فدراسیون سوارکاری افزود: برای اولین بار شایدخانم سهی بتواند سهمیه المیپک را کسب کند. او اسب خوبی دارد و شرایط خوبی را پشت سرگذاشته است. سهیلا سهی در دو سال اخیر تمرینات مداومی را پشت سر گذاشته است و باحضور در مسابقات بین المللی تجربه خوبی را کسب کرده است و برای اولین بار در رشته درساژ امیدواریم سهمیه المپیک را کسب کنیم. معتقدم این خانم یکی از بهترین های اسب سواری در رشته درساژ است. او در مسابقات قهرمانی آسیای سال گذشته ششم شد اما اکنون شرایطش بهتر از سال گذشته است.

خلیلی در پاسخ به اینکه اهداف فدراسیون سوارکاری در سال های آینده چیست؟ پاسخ داد: بحث اصلی در واقع بهبود زیرساخت میدان های سوارکاری است. امیدواریم که با کمک شرکت توسعه و تجهزیز بتوانیم میدان های اسب سواری استانداری بسازیم. یکی از استاندار ترین میدان های اسب سواری در یزد است که اتفاقات خوبی در آن افتاد و به یکی از میدان خوب کشور تبدیل شد. امیدواریم با همکاری شرکت توسعه و تجهیز در تهران میدان خوبی ایجاد کنیم.

او در انتها افزود: یکی از بزرگترین اهدافی که فدراسیون سوارکاری دنبال می کند همکاری با بخش خصوصی در منطقه آزاد کیش است تا بتوانیم یک میدان استاندارد و عالی برای مسابقات اسب سواری ایجاد کنیم تا از اسب سوارهای خارجی برای مسابقات به آنجا دعوت شود. حتی پیش نویس قرارداد با بخش خصوصی نوشته شده است. قرار است در کنار احداث این میدان اسب سواری، سازمان دامپزشکی گروهی را برای قرنطینه بین المللی به کیش اعزام کند و همزمان با احداث میدانی استاندارد در کیش، قرنطینه بین المللی اسب هم ساخته شود. امیدوارم بتوانیم تحولی در ایجاد و بهبود زیرساخت ها داشته باشیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "سوارکاری ایران بدنبال سهمیه المپیک 2020 در درساژ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوارکاری ایران بدنبال سهمیه المپیک 2020 در درساژ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید