خبرنگاران مدیریت استرس بچه ها در مقابله با کرونا ضروری است

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، گناباد- خبرنگاران- کارشناس مسوول بهداشت روان شبکه بهداشت و درمان بجستان گفت: مدیریت استرس و اضطراب بچه ها به وسیله والدین برای مقابله با بحران و تبعات ویروس همه گیر کرونا ضروری است.

خبرنگاران مدیریت استرس بچه ها در مقابله با کرونا ضروری است

سمانه علی مرادی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار نقد و بررسی کالاهای دیجیتال اضافه کرد: بچه ها مثل بزرگسالان تحت تاثیر بحرانها و استرسها قرار می گیرند اما به خاطر اینکه نمی توانند احساسات خود را به خوبی بیان کنند به اقتضای سنشان واکنشهایی متفاوت نشان می دهند.

وی ادامه داد: بچه ها در تامین امنیت خود بسیار متکی به والدین هستند و لذا کنترل واکنشهای هیجانی و استرسهای والدین در زمینه بیماری کرونا خیلی مهم است و والدین در مرحله نخست باید استرس خود را کنترل کنند تا بتواننند این استرس را در بچه هاشان مدیریت کنند و الگوی خوبی برای آنان باشند.

کارشناس مسوول بهداشت روان شبکه بهداشت و درمان بجستان گفت: والدین باید بچه هاشان را تشویق کنند که در مورد نگرانی ها و ترسهایش با آنان صحبت کنند و به هیچ عنوان فرزندان خود را تحت فشار قرار ندهند و باید این نکته را به کودک یادآوی کنند که داشتن استرس در این شرایط طبیعی است.

علی مرادی اضافه کرد: والدین نباید به هیچ عنوان در زمینه بیماری کرونا در بچه ها ترس و وحشت ایجاد کنند و به آنان چنین عنوان نشود که بیماری کووید 19 خیلی وحشتناک است و روزانه تعداد زیادی افراد بر اثر ابتلا به آن از بین می فرایند بلکه باید به آنان چنین عنوان نمود که بیماری کرونا شبیه سرما خوردگی است و احتمال انتقالش زیاد است و همه اطلاعات را نباید در اختیار بچه ها قرار داد.

وی از والدین خواست که اخبار و اطلاعات مربوط به کرونا را تا حد توان در حضور بچه ها پیگیری نکنند تا مواجهه آنان با صحنه های دلخراش محدود شود.

کارشناس مسوول بهداشت روان شبکه بهداشت و درمان بجستان گفت: اگر کودک و اطرافیانش به کرونا مبتلا نشده باشند باید اصول پیشگیری به کودک آموزش داده شود ولی اگر والدین و یا بچه ها به بیماری مبتلا شدند باید اصول مراقبت از بیماری را به آنان آموزش داد و آموزشها به بچه ها باید متناسب با سن و از طریق بازی ارایه شود.

هم اکنون سه بخش با گنجایش 170 تخت و یک بخش مراقبت های ویژه برای درمان بیماران مبتلا به کووید 19 در بیمارستان علامه بهلول گنابادی فعال است.

شهرستان های گناباد و بجستان در جنوب استان خراسان رضوی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی گناباد قرار دارند.

بر طبق آخرین اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا به امروز 500 هزار و 75 نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و با فوت 251 تن از بیماران کرونایی طی 24 ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به 28 هزار و 544 تن رسیده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران مدیریت استرس بچه ها در مقابله با کرونا ضروری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مدیریت استرس بچه ها در مقابله با کرونا ضروری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید