خبرنگاران تعویق دور دوم انتخابات تداخلی با شروع فعالیت منتخبان فعلی ندارد

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، ایلام - خبرنگاران - رییس دفتر هیات نظارت بر انتخابات استان ایلام گفت: تعویق برگزاری دور دوم یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی تداخلی با شروع فعالیت منتخبان فعلی ندارد.

خبرنگاران تعویق دور دوم انتخابات تداخلی با شروع فعالیت منتخبان فعلی ندارد

یوسف امیدی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار نقد و بررسی کالاهای دیجیتال گفت: کنندگان منتخب کنونی با شروع به کار مجلس در خردادماه سال آینده فعالیت رسمی خود در مجلس را شروع می کنند و افراد پیروز در مرحله دوم نیز پس از تایید نهایی از سوی شورای نگهبان به مجلس ملحق می شوند.

وی تاکید کرد: دور دوم یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه جنوب این استان 21 شهریورماه سال آینده برگزار می شود.

امیدی یادآور شد: طبق برنامه ریزی های قبلی قرار بود حوزه هایی که انتخابات در آنها به مرحله دوم کشیده شده است 29 فروردین ماه با برگزاری انتخابات نامزدهای پیروز مشخص و این حوزه ها نیز مشخص تکلیف شوند.

وی افزود: اما اکنون باتوجه به شیوع بیماری کرونا در سطح کشور و همچنین همزمانی 29 فررودین ماه با ایام روزه داری مردم، به صلاحدید شورای نگهبان و وزارت کشور مرحله دوم انتخابات در 11 حوزه انتخابیه کشور از 29 فروردین ماه به 21 شهریورماه تغییر یافت.

در حوزه انتخابیه جنوب ایلام هیچکدام از نامزدها پیروز به اخذ 20 درصد آرای ماخوذه و ورود مستقیم به مجلس نشدند و بهزاد علیزاده با 18 هزار و 505 رای و صادق کرمی با 16 هزار و 372 رای به دور دوم انتخابات راه یافتند.

استان ایلام دارای سه کرسی در مجلس شورای اسلامی است که 2 کرسی آن متعلق به حوزه شمالی شامل شهرستان های ایلام، سیروان، چرداول، هلیلان، ایوان، مهران و ملکشاهی است و یک کرسی متعلق به حوزه جنوبی شامل شهرستان های دهلران، دره شهر، بدره و آبدانان است.

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی دوم اسفندماه همزمان با سراسر کشور در 554 شعبه ثابت و سیار شهری و روستایی در نقاط مختلف استان ایلام در هر دو حوزه انتخابیه ایلام و دهلران برگزار شد.

در حوزه شمال استان علی اکبر بسطامی با 42 هزار و 296 رای و سارا فلاحی با 36 هزار و 909 حائز بالاترین رای شدند که با تایید صحت انتخابات توسط شورای نگهبان، به طور مستقیم به مجلس راه یافتند.

ویروس کرونا که رسما کووید - 19 نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد تا کنون به بیش از 50 کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا شرایط فوق العاده اعلام کند.

تعداد بیماران مبتلا به کرونا در ایلام به 83 نفر رسید که از این تعداد 40 بیمار بهبود یافته، 37 نفر بستری و قرنطینه هستند و 6 نفر نیز فوت کرده اند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران تعویق دور دوم انتخابات تداخلی با شروع فعالیت منتخبان فعلی ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تعویق دور دوم انتخابات تداخلی با شروع فعالیت منتخبان فعلی ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید