ان بی سی نیوز: ترامپ قربانی باورهای اشتباهش شد

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، فارس نوشت: شبکه آمریکایی در واکنش به خبر مثبت شدن آزمایش کرونای رئیس جمهور آمریکا و همسرش، این ابتلا را قابل اجتناب خواند و خود ترامپ، خانواده و هوادارانش را قربانی اظهارات و اقدامات نادرست وی دانست.

ان بی سی نیوز: ترامپ قربانی باورهای اشتباهش شد

شبکه آمریکایی ان بی سی نیوز بعد از مثبت شدن آزمایش ابتلا به کرونای رئیس جمهور آمریکا، او را قربانی اظهارات نادرست خودش درباره خطرات ویروس کرونا دانست.

پایگاه اینترنتی این شبکه در مطلبی نوشت: اخبار ساعات اولیه روز آدینه درباره ابتلای رئیس جمهور و بانوی اول ملانیا ترامپ مانند شوک بود اما کارشناسان پزشکی می گویند این اتفاق قابل پیشگیری بود.

بنابر این مطلب، در هفته های اخیر ترامپ 74 ساله با برگزاری اجتماعات عظیم که تعدادی از آن ها در فضای بسته بود و اجتناب از زدن ماسک در حالی که ادعا می کرد چیزی به خاتمه این ویروس نمانده، سلامتی خود و کارکنانش را به خطر انداخت.

ان بی سی نیوز اضافه نمود: کارکنان او، اعضای خانواده و طرفدارانش هم از او پیروی کردند. او احتمالاً از سوی یکی از دستیاران سابقش هوپ هیکس که در کاخ سفید، جایی که توصیه ها درباره فاصله گذاری اجتماعی در آن رعایت نمی گردد و تنها تعداد معدودی ماسک می زنند، به ویروس مبتلا شده است. در کاخ سفید هیچ تلاشی برای رعایت فاصله بین میزهای کاری نشده و جمعیت زیاد کارکنان آن در اتاق های جلسات حاضر می شوند. کارزار انتخاباتی ترامپ هم هزاران نفر از طرفداران او را در تجمعاتی که زدن ماسک هو می گردد، دور هم جمع می نماید.

دکتر وین گوپتا متخصص ریه در دانشگاه واشنگتن درباره ابتلای ترامپ گفت: (این ابتلا) قابل اجتناب بود. اگر آن ها رویه های مناسب را دنبال می کردند و به این تجمعات نمی رفتند و رویدادهای بی نظم را که قطعاً در معرض قرار دریافت به وسیله هوا به رغم برگزار شدن آن ها در فضای باز وجود داشت برگزار نمی کردند، این اتفاق نیفتاده بود.

آزمایش کرونای رئیس جمهور آمریکا بعد از ماه ها دست کم دریافت این ویروس و اظهارنظرهای عجیب و غیرعلمی درباره این بیماری، در حالی مثبت شده که این کشور در مراحل خاتمهی رقابت های انتخاباتی تا سوم نوامبر (13 آبان)، روز انتخابات سراسری قرار گرفته است و آمریکا همچنان درگیرترین کشور دنیا با این بیماری است.

او حتی در مناظره سه شنبه شب با رقیب دموکراتش گفت که فقط گاهی اوقات ماسک می زند و در ادامه جو بایدن را به دلیل استفاده از ماسک مورد تمسخر قرار داد و گفت هر بار که او را می بینید، ماسک زده است. او با عظیمترین ماسکی که تا حالا دیده ام (در انظار عمومی) ظاهر می گردد.

عملکرد ترامپ در مقابله با کرونا از ابتدای همه گیری مورد انتقاد دموکرات ها و حتی جمهوری خواستار قرار داشته و در موارد زیادی اظهارنظرهای غیرعلمی او با واکنش کارشناسان بهداشت و درمان آمریکا روبرو شده است. نتایج یک تحقیق جدید در همین خصوص نشان داده که رئیس جمهور آمریکا از عظیمترین ترویج دهندگان اطلاعات غلط درباره همه گیری کرونا به شمار می آید.

بر اساس تحقیقی که نتایج آن روز پنجشنبه منتشر شد، 11 موضوع درباره اطلاعات غلط در مورد ویروس کرونا مورد آنالیز قرار گرفته که یکی از آنها این بوده که ترامپ در دوران استیضاح خود مدعی شده بود که ویروس کرونا توسط دموکرات ها ایجاد شده و یکی دیگر از اطلاعات غلط که توسط ترامپ ترویج یافته بود این است که این ویروس به صورت معجزه آسایی ناپدید خواهد شد.

یکی دیگر از اطلاعات غلطی که توسط ترامپ ترویج یافته بود استفاده از داروی ضد مالاریای هیدروکسی کلوروکین به عنوان درمان ویروس کووید-19 بوده است. ترامپ یک دوره 14 روزه نیز به عنوان درمان از این دارو استفاده کرد. این در حالی است که سازمان غذا و داروی آمریکا در ماه ژوئن هشدار داده بود که استفاده از این دارو می تواند مسائل قلبی جدید برای بیماران به همراه داشته باشد.

رئیس جمهور آمریکا در کنفرانس خبری 23 آوریل خود نیز این ایده را مطرح نموده بود که تزریق مواد ضد عفونی می تواند به صورت بالقوه درمانی برای کووید-19 باشد.

این اواخر نیز ترامپ مدعی شده دولت آمریکا تا ماه اکتبر واکسن ویروس کرونا را آماده خواهد نمود و 100 میلیون دوز از این واکسن تا خاتمه سال توزیع خواهد شد. این ادعا در حالی مطرح شده که بسیاری از کارشناسان درمانی این اظهارات ترامپ را زیر سوال برده و اعلام نموده اند که انتظار نمی رود تا سال آینده واکسن کرونا در دسترس قرار بگیرد.

23311

منبع: خبرآنلاین

به "ان بی سی نیوز: ترامپ قربانی باورهای اشتباهش شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ان بی سی نیوز: ترامپ قربانی باورهای اشتباهش شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید