واکسن اومیکرون نوواواکس تا دی ماه عرضه می شود

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیواطلس، با گذشت چند هفته از انتشار رسمی خبر شیوع سویه تازه ویروس کرونا موسوم به اومیکرون نگرانی ها در مورد یک همه گیری تازه افزایش یافته و از همین رو مؤسسات گوناگونی در آسیا، اروپا و آمریکا در تلاشند تا واکسن سازگار با آن را روانه بازار کنند.

واکسن اومیکرون نوواواکس تا دی ماه عرضه می شود

در روزهای اخیر فایزر و مدرنا از تلاش برای تولید واکسن تازه ام آر ان ای نابودگر سویه اومیکرون خبر داده اند. شرکت آلمانی بی ون تک هم از همکاری با فایزر در این زمینه خبر داده است.

بنا بر اعلام بی ون تک، ساخت و عرضه یک واکسن تازه mRNA نوع خاص کمتر از 100 روز طول می کشد. نقطه قوت واکسن های mRNA این است که تنها چیزی که برای تولید واکسن تازه کرونا بدین شیوه مورد نیاز است، کدگذاری مولکول های mRNA با استفاده از طرح ژنتیکی پروتئین سویه تازه است.

واکسن نوواواکس بر مبنای مهندسی سلول های میزبان ویروس کرونا تولید می شود و آزمایش میزان کارآیی آنتی بادی های تولید شده در بدن پس از استفاده از این واکسن طی روزهای آینده انجام می شود. این شرکت در بیانیه ای خاطرنشان کرده که تولید تجاری یک واکسن تازه برای سویه اومیکرون می تواند از ماه آینده آغاز شود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "واکسن اومیکرون نوواواکس تا دی ماه عرضه می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسن اومیکرون نوواواکس تا دی ماه عرضه می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید