ترامپ برنامه ارائه زودهنگام واکسن به کاخ سفید را لغو کرد

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، رئیس جمهور آمریکا از لغو یک حکم دولتی برای واکسینه کردن مقام های ارشد دولت در برابر ویروس کووید-19 اطلاع داد؛ اتفاقی که ضمناً محدود شدن توزیع عمومی این واکسن به کارمندان حوزه سلامت مشغول به کار در خط مقدم مبارزه با بیماری و افراد مشغول به کار در مراکز توانبخشی و مراقبتی، می افتد.

ترامپ برنامه ارائه زودهنگام واکسن به کاخ سفید را لغو کرد

به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا این موضوع را ساعاتی بعد از آن خاطرنشان کرد که دولتش تایید کرد، بر طبق تداوم برنامه های دولت فدرال تا چند روز دیگر به مقامهای ارشد آمریکایی شامل بعضی دستیاران کاخ سفید که نزدیک به ترامپ و معاونش مایک پنس کار می نمایند، واکسن کروناویروس ارائه خواهد شد.

دونالد ترامپ در توئیتی نوشت: افرادی که در کاخ سفید کار می نمایند باید واکسن را تا حدی در اواخر برنامه دریافت نمایند مگر آنکه ضرورت خاصی وجود داشته باشد. ترامپ در ادامه این توئیت گفت: من خواسته ام که این تغییر اعمال گردد. من برای دریافت واکسن برنامه ریزی ننموده ام اما مشتاق به انجام آن در زمانی مناسب هستم.

به گفته دو منبع مطلع هنوز ابعاد برنامه واکسیناسیون و یا تاثیر توئیت ترامپ بر تلاشهای دولت برای محافظت از رهبران ارشد معین نیست.

انتشار اخبار دریافت زودهنگام واکسن کووید-19 توسط کارکنان کاخ سفید موجب برانگیخته شدن انتقادها در شبکه های اجتماعی شد. ترامپ و دستیارانش مکررا به دستورالعملهای مقابله با شیوع کووید-19 که از سوی دولتش منتشر شده اند، بی اعتنایی نموده اند از جمله میزبانی از مهمانی های عظیم در تعطیلات در ماه دسامبر که در آنها شرکت نمایندگان بدون ماسک حضور یافتند.

مقامها اوایل روز یکشنبه گفتند که دوزهای واکسن کرونای شرکت فایزر که جدیدا تایید شده در اختیار کسانی که نزدیک به رهبران ارشد کشور کار نمایند قرار خواهد گرفت. آنها گفتند، هدف از این اقدام جلوگیری از شیوع بیشتر کووید-19 در کاخ سفید و دیگر تاسیسات مهم است. ترامپ در ماه اکتبر به دنبال ابتلا به این ویروس برای مدت سه روز دربیمارستان بستری شد. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "ترامپ برنامه ارائه زودهنگام واکسن به کاخ سفید را لغو کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ برنامه ارائه زودهنگام واکسن به کاخ سفید را لغو کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید