تاکید بر ضرورت عملیاتی شدن مدیریت مقصد گردشگری در استانها

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، ایرنا/ براساس آخرین گزارشات بدست آمده، تاکید بر ضرورت عملیاتی شدن مدیریت مقصد گردشگری در استانها صورت گرفت.

تاکید بر ضرورت عملیاتی شدن مدیریت مقصد گردشگری در استانها

محمد جهانشاهی، معاون دفتر توسعه جهانگردی داخلی وزارت میراث فرهنگی، جهانگردی و صنایع دستی در اولین همایش طبیعت گردی غرب کشور اظهار کرد: انتظار می رود تا سرانجام امسال مدیریت مقصد جهانگردی در بیشتر استانهای کشور تعریف گردد.

وی اضافه نمود: در سالهای اخیر با عناوین مختلفی از جمله روستاهای هدف یا منطقه ها نمونه، حرکت هایی به منظور توسعه جهانگردی روستایی در کشور اجرا شده است.

معاون دفتر توسعه جهانگردی داخلی وزارت میراث فرهنگی، جهانگردی و صنایع دستی ادامه داد: برای تحقق بیش از پیش این امر نیازمند برنامه های جدی تری از جمله مباحث آموزشی و فرهنگی متناسب با هدف افزایش نقش جوامع محلی در فرآیند توسعه مناسب و پایدار هستیم.

وی با تاکید بر پررنگ تر کردن نقش مردم محلی در برنامه های توسعه ای جهانگردی پایدار در کشور اعلام کرد: جهانگردی در منطقه ها روستایی تنها توجه به بعد مالی نیست بلکه دارای ابعاد و ارزش های فراوان دیگری است که باید سالهای سال حفظ و مورد بهره برداری پایدار واقع شوند.

جهانشاهی ابراز امیدواری کرد که بیش از پیش به ارزش ها در جوامع روستایی توجه و رویدادهایی که قابلیت تکرار هستند را ثبت کنیم.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، جهانگردی و صنایع دستی کردستان نیز با بیان اینکه استان کردستان دارای ظرفیت های متعددی در حوزه جهانگردی بویژه طبیعت گردی و جهانگردی روستایی است، گفت: جاذبه های فرهنگی، تاریخی و طبیعی فراوانی همراه با امنیت پایدار در کردستان باعث شده که در سالهای اخیر جز استانهای برتر در زمینه جذب جهانگرد باشیم.

منصور مهرزاد رشد و توسعه پایدار جهانگردی استان را در گرو عناصر و شاخصه های متعدد اعلام کرد و اضافه نمود: امنیت جهانگردان و مقصد جهانگردی یکی از مهمترین این فاکتورها در کردستان بشمار می رود.

وی هدف از برگزاری این همایش را معرفی جاذبه های طبیعی و اکوتوریسم استان اعلام کرد و یادآور شد: جاذبه های جهانگردی استان کردستان برای بسیاری از مردم ناشناخته است و امیدواریم این اقدام تاثیرگذار بتواند گامی بسیار ارزشمند در راستای توسعه این صنعت در منطقه باشد.

منبع: همگردی

به "تاکید بر ضرورت عملیاتی شدن مدیریت مقصد گردشگری در استانها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید بر ضرورت عملیاتی شدن مدیریت مقصد گردشگری در استانها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید