عینالی تبریز، مستعد برای گردشگری طبیعی

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، تفرجگاه عینالی شهر تبریز با دارا بودن منطقه ها بکر و طبیعی می تواند به عنوان پایلوت گردشگری طبیعی معرفی گردد.

عینالی تبریز، مستعد برای گردشگری طبیعی

تفرجگاه عون بن علی یا عینالی، کوه و آرامگاهی در شهر تبریز است که گردشگران و زائران زیادی را به هنگام سفر به تبریز به خود جذب می نماید. ارتفاع بلندترین نقطه آن از سطح دریا 1960 متر است. کوه عینالی به مجموعه ای از قله ها، تپه ها، دره ها است که در مجموعه جفرافیایی معینی قرار گرفته است. این کوه از سمت شمال به رودخانه تلخه رود و درههای شهرستان اهر، از شرق به چشمه کهلیک، از جنوب به طرف فرودگاه تبریز و از غرب به خیابانها و شهرکهای شهر تبریز منتهی است.

در سال های اخیر، اقدامات گسترده ای برای توسعه جاذبه ها و امکانات تفرجگاه عینالی انجام شده است که با استقبال بی نظیر مردم و گردشگران روبه رو شده است. از امکانات این تفرجگاه می توان به منطقه صخره ای برای تمرین صخره نوردان مبتدی، یادمان شهدای گمنام، تندیس استاد شهریار و سایر نام آوران شهر تبریز اشاره نمود.

تله کابین تبریز نیز در این منطقه دایر است که از تکنولوژی بالایی برخوردار است و پس از تکمیل پروژه به طولانی ترین تله کابین

کشور تبدیل شده است.

معاون گردشگری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی با اشاره به ظرفیت های غنی ارتفاعات عینالی در شمال تبریز، این منطقه را مستعد برای گردشگری طبیعی قلمداد کرد.

فرشاد رستمی معاون گردشگری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی در بازدید از تفرجگاه عینالی، از برنامه ریزی برای معرفی زیست بوم طبیعی، گردشگری و تاریخی این منطقه اطلاع داد و اضافه نمود:

با همکاری سازمان عون بن علی، برگزاری جشنواره های ملی و محلی به مناسبت های مختلف و برپایی نمایشگاه های دائمی و فصلی و راهنمایی تورهای طبیعت گردی، از تمام توان خود برای معرفی تفرجگاه عینالی و جذب حداکثر گردشگران به این منطقه زیبا استفاده خواهیم کرد.

ایشان با اشاره به مزیت نزدیکی و هم جواری تفرجگاه عینالی به شهر تبریز و دارا بودن منطقه ها بکر و طبیعی و امنیت ایجاد شده در آن، اعلام کرد:

این منطقه مستعد توسعه گردشگری طبیعی است و از ظرفیت لازم برای تبدیل شدن به قطب گردشگری استان برخوردار است؛ با سیاست گذاری، برنامه ریزی و اجرای برنامه های گردشگری و بعلاوه توانمندسازی بخش های خصوصی می توان عینالی را به عنوان پایلوت گردشگری طبیعی کلان شهر تبریز معرفی کرد.

مدیرعامل سازمان عمران عینالی نیز با استقبال از پیشنهاد معاون گردشگری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، خواهان برگزاری نشست های تخصصی انجمن های فعال در حوزه گردشگری شد.

شمس الله فیروزیان گفت:

عینالی با دارا بودن جاذبه های گردشگری طبیعی، اماکن تاریخی، جاذبه های گردشگری مصنوعی و ایجاد زیرساخت های لازم در سال های گذشته، آماده همکاری با بخش دولتی و خصوصی برای سرمایه گذاری در حوزه گردشگری به خصوص در بخش اکو توریسم است.

وی با اشاره به ظرفیت های تفرجگاه عینالی، گفت:

باید به محدوده پنج هزار و 620 هکتاری عینالی به دید سرمایه نگاه کرد و توسعه صنعت گردشگری در این منطقه به طور حتم اشتغال زایی را در پی دارد که برای این امر مهم اداره کل میراث فرهنگی می تواند نقش مهمی ایفا نماید.

فیروزیان، راهنمایی سرمایه گذاران گردشگری به سازمان عون بن علی جهت طرح های مشارکتی در تفرجگاه عینالی را خواهان شد.

منبع: کجارو / خبرگزاری مهر

به "عینالی تبریز، مستعد برای گردشگری طبیعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عینالی تبریز، مستعد برای گردشگری طبیعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید