تأثیر پختن گوجه فرنگی بر افزایش خواص آن

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، مصرف گوجه فرنگی پخته باعث افزایش (بیشتر) یک نوع باکتری مفید برای بدن و فعالیت آن در روده می گردد.

تأثیر پختن گوجه فرنگی بر افزایش خواص آن

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، گوجه فرنگی سرشار از ویتامین های C و A، اسیدفولیک یا بتا کاروتن و میزان کمی ویتامین های گروه B شامل B1، B2، B3، B5، بعلاوه دارای مواد معدنی مختلف شامل کلسیم، فسفر، پتاسیم، فیبر، سدیم، گوگرد، کمی آهن، مس و روی است.

گوجه فرنگی علاوه بر تأمین مواد غذایی مورد احتیاج بدن، اثرات دارویی مفیدی نیز دارد. گوجه فرنگی اشتهاآور، رفع نماینده ضعف و خستگی، تقویت نماینده سلسله اعصاب و بعلاوه قلب و دستگاه گردش خون است. متخصصان همیشه مصرف آن را به بیماران مبتلا به دردهای مفاصل و بعلاوه رماتیسم و نقرس توصیه می نمایند.

یکی از مهمترین مواد موثره گوجه فرنگی ماده ای به نام لیکوپن (lycopene) است که جزو کاروتنوئیدها و یک رنگدانه قرمز است که باعث رنگ قرمز گوجه فرنگی می گردد. لیکوپن یک آنتی اکسیدان بسیار قوی محسوب می گردد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی، پژوهش ها نشان داده اند که گوجه فرنگی پخته مانند سس گوجه فرنگی پخته، بیشتر از گوجه فرنگی خام باعث افزایش یک نوع باکتری مفید برای بدن به نام Lactobacillus reuteri و فعالیت آن در روده می گردد. بعلاوه، پختن گوجه فرنگی باعث می گردد که لیکوپن بیشتری از آن در مقایسه با گوجه فرنگی خام در روده جذب بدن گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تأثیر پختن گوجه فرنگی بر افزایش خواص آن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تأثیر پختن گوجه فرنگی بر افزایش خواص آن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید