عاشق فست فود و مخالف الکل؛ نگاهی به رژیم غذایی دونالد ترامپ

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، خبرنگاران - ترجمه از محمد کاملان: دونالد ترامپ 45 رئیس جمهور آمریکا است اما انصافاً باید اعتراف کرد نسبت به بیشتر روسای جمهور قبلی آمریکا، ترامپ رئیس جمهور پرحاشیه تری است و روزی نیز که خبری از او را در رسانه ها نداشته باشیم. اما چیزی که برای ما و بسیاری دیگر از مخاطبین جالب به نظر می رسد سن و سال ترامپ است.

عاشق فست فود و مخالف الکل؛ نگاهی به رژیم غذایی دونالد ترامپ

همان گونه که حتماً می دانید دونالد ترامپ 72 سال سن دارد و از این لحاظ به عنوان پیرترین رئیس جمهور آمریکا در تاریخ این کشور نیز شناخته می شود. اما جالب اینجاست به گفته های پزشکان مخصوص ترامپ، شرایط جسمی و بدنی او بسیار خوب است و در سن 72 سالگی، مرد سر زنده و شادابی است. به این ترتیب ممکن است از خود پرسیده باشید دونالد ترامپ چه غذاهایی مصرف می نماید که در سن و سال بالا توانسته سکان راهنمایی آمریکا را در در اختیار بگیرد.

به همین منظور در ادامه با هم نگاهی به منوی غذایی روزانه دونالد ترامپ خواهیم داشت تا ببینیم این رئیس جمهور پیر و پرکار چه غذاهایی در طول روز می خورد.

دونالد ترامپ عاشق مک دونالد است

به احتمال زیاد با خود فکر نموده اید دونالد ترامپ غذاهای سالم و طبیعی می خورد تا در این سن و سال زیاد سلامت خودش را حفظ کند، اما چنین خبری نیست و در منوی غذایی دونالد ترامپ همه جور غذا پیدا می شود. جالب اینجاست که غذاهای فست فودی جای خاصی در خوراکی های دونالد ترامپ دارند و چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا عاشق خوردن مک دونالد است.

در سال 2016 یک کنفرانس خبری برگزار شده بود و در این کنفرانس یکی از خبرنگارها از دونالد ترامپ درخصوص غذاهایی که میل می نماید پرسید. ترامپ نیز بدون هیچ وقفه ای پاسخ داد که عاشق مک دونالد است و در میان ساندویچ های خوشمزه مک دونالد بیشتر از همه غذای فیش دیلایت (Fish Deligth) را دوست دارد.

البته از قرار معلوم خوراکی با نام فیش دیلایت در منوی غذاهای مک دونالد وجود ندارد و احتمالاً دونالد ترامپ برای اینکه به غذای خاصی در میان ساندویچ های مک دونالد اشاره ننموده باشد نام فیش دیلایت را از خودش ابداع کرد تا از یک طرف به نوعی با این خبرنگار شوخی کند و از طرف دیگر منظورش را بفهماند و ثابت کند که عاشق مک دونالد است.

کی . اف .سی

وقتی صحبت از مک دونالد در منوی غذایی دونالد ترامپ مطرح می شود باید انتظار سایر غذاهای فست فودی را نیز در وعده های غذایی ترامپ داشته باشیم. به این ترتیب پس از مک دونالد نوبت کی . اف . سی فرا می رسد تا با خوراکی های خوش طعمی که دارد از رئیس جمهور آمریکا پذیرایی کند. ترامپ برای اینکه علاقه اش به خوراکی های کی. اف . سی را ثابت کند در اواسط سال 2016 تصویری در حساب توییتر خود منتشر کرد. در این تصویر دونالد ترامپ را می دیدیم که در جت شخصی اش نشسته و در حال خوردن یکی از خوراکی های خوشمزه کی . اف . سی است.

از قرار معلوم دونالد ترامپ حسابی به خوراکی های کی . اف . سی علاقه دارد چرا که در این عکس یک ظرف بزرگ 20 دلاری از غذاهای کی . ا ف . سی را شاهد بودیم که به خوبی برای خوراک چندین نفر کفایت می کرد. معین نیست دونالد ترامپ شخصاً این خوراکی را میل نموده یا اینکه با همکارانش خورده اند اما علاقه ترامپ به خوراکی های کی. اف . سی در این تصویر کاملاً پیداست.

استیک های خوشمزه

دونالد ترامپ حسابی شکمش را تحویل می گیرد و استیک های کبابی خوشمزه را می توانید در منوی غذایی او پیدا کنید. در همین زمینه کارگزار شخصی دونالد ترامپ، آنتونی سنسیل (Anthony Senecal)، دونالد ترامپ تأکید دارد که استیک هایی که برایش آماده می نمایند حسابی کبابی شده باشد.

اگر به علم غذاشناسی علاقه داشته باشید حتماً می دانید که تحقیقات ثابت نموده خوردن گوشتی که بیش از حد کبابی شده در سنین کهنسالی باعث کاهش حافظه می شود و خطر احتمال به سرطان پروستات را در آقایان بیشتر می نماید. به این ترتیب کاملاً معین است که دونالد ترامپ نیز از این حقایق غذایی باخبر است اما اینگونه که پیداست اهمیت زیادی به سلامتی نمی دهند و حسابی اهل شکم چرانی است.

سالاد تاکو

مکزیکی های زیادی در آمریکا زندگی می نمایند و در زمان رقابت ترامپ برای پیروزی در انتخابات، وی جهت اینکه دل طرفداران مکزیکی خود را بدست بیاورد در روز عید سینکو دی مایو (cinco de mayo)، که یکی از اعیاد مهم مکزیکی ها است ، تصویری از خودش در حال خوردن سالاد تاکو منتشر کرد.

وی در این روز به رستورانی که در برج ترامپ واقع بود مراجعه نمود و از علاقه خودش به مکزیکی ها اطلاع داد. جالب است بدانید مدتی پیش پایگاه خبری بیزنس اینسایدر یکی از گزارشگران خود که در زمینه خوراکی ها گزارش تهیه می نماید را به آشپزخانه رستوران ترامپ فرستاد تا یک سالاد تاکو در این رستوران سفارش دهد و طعم این غذا را امتحان کند.

یک سالاد تاکو در رستورانی که در برج ترامپ واقع است دقیقاً 18 دلار قیمت دارد و به نظر گزارشگری که متخصص آنالیز غذا بود، این سالاد تاکو، خوراکی خوشمزه ای بود و آشپزهای رستوران ترامپ به خوبی از عهده پخت سالاد تاکو که یک غذای مکزیکی است بر آمده اند.

ترامپ لب به نوشیدنی های الکلی نمی زند

با توجه به روحیاتی که از ترامپ سراغ داریم خیلی بعید به نظر می رسد که اهل الکل نباشد اما از قرار معلوم این سیاستمدار پیر لب به الکل نمی زند و شدیداً مخالف مصرف نوشیدنی های الکلی است. ظاهراً ریشه تنفر ترامپ از الکل به برادر بزرگ تر ترامپ باز می شود. این گونه که پیداست فرد ترامپ، برادر بزرگ دونالد زمانی که 41 سال سن داشت بر اثر سو ء مصرف الکل از جهان رفته و همین قضیه باعث شد تا ترامپ دور نوشیدنی های الکلی را خط بکشد.

البته ظاهراً دونالد ترامپ با ابزار چنین گفته هایی بیشتر می خواهد خودش را در نظر مردم سالم و پاک جلوه دهد، چرا که این سکه روی دیگری نیز دارد و از قرار معلوم ترامپ خیلی هم به قول اش وفادار نبود و گفته می شود در یکی از مهمانی های که توسط سازمان ملل برگزار شده بود، شیشه های نوشیدنی های الکی جور و واجور روی میز ترامپ نهاده شد و او نیز حسابی از خجالت این شیشه ها در آمد.

دونالد ترامپ و عشق او به غذاهای برگر کینگ

برگر کینگ رستوران های زنجیره ای معروفی است که در آمریکا همبرگرهای خوشمزه ای برای مشتریان عرضه می نماید. به این ترتیب در کنار خوراکی های فست فودی مانند کی . اف .سی و مک دونالد باید همبرگرهای برگر کینگ را نیز به فهرست غذاهای دونالد ترامپ اضافه کنید.

وقتی که دونالد ترامپ کمپین تبلیغاتی برای ریاست جمهوری آمریکا در کالیفرنیا برگزار نموده بود، ترامپ که پس از ایراد سخنرانی حسابی گشنه اش شده بود به راننده خود دستور داد تا به یکی از رستوران های برگر کینگ برود و برای او و اعضای همراهش همبرگر بخرد. ترامپ برای اینکه علاقه شدید ش به غذاهای فست فودی را توجیه کند، مدتی بعد در مصاحبه ای گفت در کالیفرنیا زمان زیادی را از دست داده بود و به همین دلیل گفته بود برایش همبرگر بگیرند چرا که این غذا سریع حاضر می شود و وقت زیادی از آنها گرفته نمی شود.

ظاهراً عشق ترامپ به برگر کینگ یکطرفه نیست و پس از اینکه دونالد ترامپ به ریاست جمهوری رسید، شعبه برگر کینگ روسیه، یک همبرگر خوشمزه را به افتخار دونالد ترامپ معرفی کرد.

پیتزا

بعید به نظر می رسد کسی را سراغ داشته باشیم که پیتزا دوست نداشته باشد، دونالد ترامپ نیز که عاشق غذاهای فست فودی است هر از گاهی خودش را مهمان پیتزاهای خوشمزه ای می نماید. تاکنون مستنداتی از شیوه پیتزا خوردن دونالد ترامپ در دست نداریم اما گفته می شود ترامپ مواد روی پیتزا را می خورد و علاقه ای به خوردن خمیر آن ندارد.

ساندویچ میت لوف

سر سفره دونالد ترامپ خوراکی های مختلفی به چشم می خورد و ساندویچ میت لوف یکی دیگر از فست فود های مورد علاقه اش است، مدت ها قبل از اینکه ترامپ به ریاست جمهوری آمریکا برسد، در برنامه ای تلویزیونی به همراه همسرش، ملانی حاضر شد. این برنامه تلویزیونی توسط مارتا استورات، یکی از چهره های سرشناس آشپزی در آمریکا اجرا میشد و دونالد ترامپ با یک پیشبند آشپزی جلوی دوربین نهاده شد تا دستور پخت خوراکی مورد علاقه اش را با مخاطبین به اشتراک بگذارد.

این خوراکی خوشمزه یک ساندیوچ میت لوف بود که دونالد و ملانی با همکاری مارتا استوارت مشغول پخت آن شدند. شیوه خاصی را در پخت ساندویچ میت لوفی که دونالد ترامپ تهیه کرد شاهد نبودیم و با این حساب نمی توان توقع داشت از سایر ساندویچ های میت لوف خوشمزه تر شده باشد اما چیزی که مهم است این نکته است که به احتمال زیاد این ساندویچ، اولین میت لوفی بود که ترامپ در عمرش درست کرد و بعید می دانیم بعد از هم دیگر سراغ درست کردن میت لوف رفته باشد چرا که ترامپ به اندازه کافی خدم و حشم دارد که انجام این کارها را به آنها واگذار کند.

نوشابه های رژیمی

در بالا اشاره کردیم که دونالد مدعی است نوشابه های الکی نمی نوشد، از طرف دیگر خوردن این همه خوراکی های فست فودی که ترامپ به آنها علاقه دارد به تنهایی ممکن نیست و حتماً باید در کنارش یک نوشیدنی هم بخورد. در این زمینه روزنامه نیویورک تایمز گزارش جالبی منتشر نموده و مدعی است دونالد ترامپ حسابی اهل خوردن نوشابه های رژیمی است.

در همین زمینه پایگاه خبری یو . اس مگزین اینترویو (US Magazine interview) گزارش جالبی در مورد علاقه ترامپ به پیتزا منتشر نموده است و از قرار معلوم رئیس جمهور فعلی آمریکا عاشق نوشابه های رژیمی است و روز خود را بدون خوردن چندین نوشابه رژیمی به خاتمه نمی برد.

همان گونه که حتماً می دانید مردم آمریکا علاقه زیادی به خوردن نوشابه های قندی دارند و دونالد ترامپ نیز که نتوانسته است جلوی خودش برای نخوردن نوشابه را بگیرد به جای نوشابه های قندی که ضرر زیادی دارند سراغ نوشابه های رژیمی رفته است.

کاملاً معین است که نوشابه های رژیمی بی ضرر نیستند و این نوشابه ها نیز آسیب های مختلفی به بدن وارد می نمایند. دکتر داریوش مظفریان، یکی از پزشکان سرشناس یکی از موسسه های غذایی آمریکا در این زمینه به تایم گفت که کافئین موجود در تمامی نوشابه ها برای انسان ضرر دارد و میزان ضربان قلب فرد را افزایش می دهد. از طرف دیگر کافئین باعث بی خوابی و سردرد میگرن نیز می شود و در افزایش وزن تأثیر زیادی دارد، افزایش احتمال ابتلا به دیابت نوع 2 و سکته قلبی از دیگر ضررهای مصرف نوشابه های قندی است، اما ظاهراً دونالد ترامپ نگرانی بابت این موارد ندارد و گوشش به این حرف ها بدهکار نیست.

ترامپ اهل خوردن صبحانه نیست

حتماً شما هم شنیده اید که می گویند صبحانه را تنها ، ناهار را با دوستت و شام را با دشمنت بخور، اما دونالد ترامپ اصلاً چنین گفته ای به گوشش نخورده و صبح ها لب به صبحانه نمی زند. در همین زمینه شیکاگو تریبیون مصاحبه ای با ترامپ ترتیب داد و رئیس جمهور آمریکا در این مصاحبه مدعی شد هیچ اهمیتی به صبحانه نمی دهد. او گفت صبح ها مقداری بیکن و تخم مرغ می خورد و گاهی اوقات نیز برای تنوع صبح ها برشتوک میلی می نماید.

ترامپ به شام اهمیت زیادی می دهد

دونالد ترامپ رژیم غذایی بسیار عجیب و غریبی دارد و برخلاف بسیاری از افراد که شام را ساده و سبک می گیرند، اهمیت زیادی به شام می دهد و خودش را در رستوران های اشرافی مهمان شام های گران قیمت و سنگین می نماید. به همین منظور است که دونالد ترامپ بارها در رستوران های مختلف به همراه خانواده اش یا شرکای تجاری و سایر سیاستمداران دیده شده است.

در همین زمینه واشنگتن پست ژانویه سال جاری گزارشی با فرماندار کریس کرسیتی (Chris Christie) ترتیب داده بود. در این گزارش کریستی خاطره ای جالب از غذا خوردنش با ترامپ را تعریف کرد و گفت به همراه دونالد ترامپ به یکی از هتل هایش در نیویورک برای شام مراجعه کردیم. او سرآشپز را صدا کرد و از او پرسید که هفته پیش چه چیزی در اینجا میل نموده است تا همان غذا را این هفته برای ترامپ و فرماندار کریستی بیاورد.

کریستی شامی که آن شب با ترامپ خورد را یکی از بهترین شام های عمرش می دانست و مدعی بود ترامپ ذائقه بسیار خوبی برای انتخاب شام های رنگین و مفصل دارد.

در مجموع می توان گفت دونالد ترامپ ممکن است سیاستمدار خوش اشتهایی باشد و غذاهای خوشمزه ای بخورد اما بدون شک این غذاها برای سلامتی او فایده ای ندارند و هیچ معین نیست ترامپ چگونه توانسته است در 72 سالگی با خوردن این غذاهای فست فودی و مضر سلامت خودش را حفظ کند.

در خاتمه پیشنهاد می کنیم اگر شما هم رژیم غذایی خاصی دارید و خوراکی خوشمزه ای را می خورید که برای سلامتی شما مفید است، در قسمت نظرات ما و سایر کاربران را در جریان فایده های مختلف غذاهایی که می خورید قرار دهید.

منبع: mashed

منبع: برترین ها

به "عاشق فست فود و مخالف الکل؛ نگاهی به رژیم غذایی دونالد ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عاشق فست فود و مخالف الکل؛ نگاهی به رژیم غذایی دونالد ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید