اندازه گیری دمای بدن نوزادان نارس با تشک هوشمند

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، محققان تشک هوشمندی طراحی کردند که با دقت، میزان دمای بدن کودک را کنترل می نماید و به کارکنان مراقبت های بهداشتی اطلاع می دهد.

اندازه گیری دمای بدن نوزادان نارس با تشک هوشمند

متخصصان دانشگاه ناتینگهام ترنت با شرکت فراورینماینده تشک های طبی چسترفیلد انگلستان (Rober Ltd) در فراوری تشک های هوشمند برای نوزادان نارس همکاری می نمایند. این تشک ها به گونه ای طراحی شده اند که دمای بدن نوزادان را در حد مناسب نگه می دارند تا از عوارض بعدی جلوگیری نمایند. نوزادان نارس نمی توانند درجه حرارت خود را تنظیم نمایند که این موضوع می تواند باعث ایجاد مسائل سلامتی مانند متابولیسم ضعیف و مسائل تنفسی گردد.

گجت های (ابزار) هوشمند همه جا هستند. شرکت های فناوری از هوش مصنوعی در بسیاری از ابزارهای کاربردی استفاده می نمایند. معمولا هدف این ابزارهای هوشمند ایجاد ارتباط بیشتر و آسان تر کردن زندگی است، اما در زمینه پزشکی نیز برای بهبود مراقبت های استاندارد بیمار از آن ها استفاده می گردد.

فراورینمایندگان این تختخواب جدید می گویند: این تشک می تواند تغییرات کوچک دمایی را با توجه به استانداردهای پزشکی تشخیص دهد و بلافاصله گرم گردد و از سرد شدن کودک جلوگیری کند. نوزادان نارس اغلب قادر به حفظ دمای بدن خود نیستند و همواره باید آنان را گرم نگه داشت.

نمونه اولیه این تشک از جنس پلی اورتان و فوم ساخته شده و در حال حاضر در حال آزمایش است و گروه سازنده امیدوار است که به موقع این محصول را به بازار عرضه کند. البته در حال حاضر هیچ جدول زمانی یا قیمتی برای این محصول وجود ندارد.

پروفسور پیتر فورد، متخصص طراحی محصول از دانشکده هنر و طراحی دانشگاه ترنت ناتینگهام که پروژه را رهبری می نماید، گفت: پزشکان باید دمای بدن نوزاد را مرتب چک نمایند و این دستگاه مزایای قابل توجهی برای نوزاد در خارج از دستگاه انکوباتور دارد. نوزادان نمی توانند مانند بزرگسالان تنظیم دما را انجام دهند، بنابراین حفظ دمای مناسب بدن در چنین سن آسیب پذیری لازم است.

نوزادانی که در دمای مناسب نگهداری نمی شوند بیشتر در معرض خطر هستند، بنابراین ما می خواستیم ابزاری فراوری کنیم که احتمال رشد طبیعی آنان را به حداکثر برساند.

مایکل هاتسون، مدیرعامل شرکت روبر (Rober) اضافه کرد: فناوری ما حیات بعضی از شنماینده ترین زندگی های کره زمین را بهبود می بخشد. با خواباندن نوزادان در تشک های هوشمندی که دمای مناسبی را برای آنان فراهم می نمایند، می توانیم خطر عوارض مربوط به تغییرات دما را به حداقل برسانیم.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "اندازه گیری دمای بدن نوزادان نارس با تشک هوشمند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اندازه گیری دمای بدن نوزادان نارس با تشک هوشمند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید