با سیلیا (Celia) دستیار صوتی هوشمند هوآوی آشنا شوید

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، هوآوی همزمان با معرفی سری جدید Huawei P40 به طور رسمی از دستیار صوتی هوشمند خود با عنوان سیلیا (Celia) نیز رونمایی کرد که قرار است در کشورهای مختلف در اختیار کاربران محصولات این شرکت قرار بگیرد.

با سیلیا (Celia) دستیار صوتی هوشمند هوآوی آشنا شوید

شرکت هوآوی پیش از این دستیار صوتی دیگر خود را با نام ژیایی (Xiaoyi) را ارائه نموده بود، اما مسئولان این شرکت همیشه تاکید داشته اند که نسخه بین المللی دستیار صوتی هوشمند هوآوی جهت استفاده در بازارهای جهانی نیز به زودی ارائه خواهد شد.

سیلیا (Celia) نام این دستیار صوتی هوشمند است که هم زمان با رونمایی از پرچمدار هوآوی یعنی سری Huawei P40 در شش کشور از بازار جهانی ارائه شده و آماده استفاده توسط علاقه مندان به این فناوری نوین است. هوآوی طبق برنامه ریزی صورت گرفته در آینده ای نزدیک این محصول را در کشورهای بیشتری نیز ارائه خواهد نمود اما در حال حاضر کاربران در کشورهای بریتانیا، فرانسه، اسپانیا، شیلی، مکزیک و کلمبیا می توانند از سیلیا به سه زبان انگلیسی، فرانسوی و اسپانیایی استفاده نمایند.

همان طور که پیش از این و در دستیارهای هوشمند دیجیتالی مشابه نیز دیده بودیم، سیلیا نیز با گفتن جمله Hey Celia فعال می گردد. البته کاربران می توانند با فشردن و نگه داشتن کلید پاور (Power) گوشی به مدت یک ثانیه نیز این دستیار هوشمند را فعال نمایند. بعد از به کار بردن جمله Hey Celia می توان درخواست های متفاوتی نظیر برقراری تماس صوتی، ارسال پیغام، تنظیم هشدار، خاموش و روشن کردن بلوتوث، تنظیم یک قرار دیدار در تقویم، مشاهده شرایط آب و هوا و موارد مشابه بسیاری را به سیلیا اعلام و پاسخ مورد احتیاج را دریافت کرد.

هوآوی قابلیت جذاب دیگری به نام ترجمه چهره به چهره (Face to Face Translate) را نیز در دستیار صوتی هوشمند خود برای کاربران فراهم نموده است. با استفاده از این قابلیت سیلیا به عنوان یک مترجم مجازی بین دو شخص که در یک محیط حضور دارند قرار گرفته و مکالمات دو طرف را برای دیگری ترجمه خواهد نمود. در این حالت هر کاربر بدون تاخیر کلماتی که توسط شخص مقابل ادا می گردد را به صورت ترجمه شده روی صفحه گوشی هوشمند خود مشاهده خواهد نمود. در حال حاضر این قابلیت نیز از زبان های انگلیسی، فرانسوی و اسپانیایی پشتیبانی می نماید.

سیلیا با قابلیت لنز هوش مصنوعی هوآوی (Huawei AI Lens) هم سازگار است. این فناوری بسیار پیشرفته قابلیت های محاسباتی قدرتمندی در اختیار شما قرار می دهد، مانند اینکه کاربر می تواند با دریافت دوربین گوشی به سمت یک غذا و گفتن جمله ای مانند سلیا، این غذا چقدر کالری دارد؟ البته به زبان های پشتیبانی شده سیلیا، می تواند پاسخ خود را دریافت کند.

هوآوی وعده داده تا سیلیا را برای پشتیبانی از قابلیت ها و زبان های جدید ارتقا داده و در کشورهای جدیدی نیز عرضه کند. علاوه بر این و بر اساس برنامه ریزی گسترده هوآوی، این دستیار صوتی دیجیتالی در آینده ای نه چندان دور در طیف متفاوتی از دستگاه های الکترونیکی از جمله اسپیکرها، تلویزیون های هوشمند و لپ تاپ ها نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

هوآوی پیش از اعمال محدودیت های ایالات متحده آمریکا نیز قصد داشت دستیار صوتی دیجیتالی خود را برای عرضه در بازارهای بین المللی آماده کند، اما به نظر می رسد شرایط فعلی باعث سرعت دریافت اجرای این برنامه شده است.

منبع: همگردی

به "با سیلیا (Celia) دستیار صوتی هوشمند هوآوی آشنا شوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با سیلیا (Celia) دستیار صوتی هوشمند هوآوی آشنا شوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید