العربیه: دور پنجم مذاکرات وین احتمالا دور آخر نخواهد بود

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، شبکه سعودی العربیه به نقل از منابع دیپلماتیک گفت که دور پنجم مذاکرات وین به احتمال زیاد دور آخر نخواهد بود.

العربیه: دور پنجم مذاکرات وین احتمالا دور آخر نخواهد بود

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، شبکه العربیه نوشت: دور پنجم مذاکرات وین در رابطه با برنامه هسته ای ایران درحال برگزاری است و کشورهای شرکت کننده در این نشست بر این مساله اصرار دارند که باید در این دور از مذاکرات توافقی حاصل گردد.

این شبکه سعودی به نقل از یک منبع دیپلماتیک عالی رتبه نوشته است: احساس فزاینده ای وجود دارد مبنی بر اینکه این دور از مذاکرات دور آخر نخواهد بود.

وی تاکید نمود: مسائل اساسی مورد اختلاف وجود دارد که نمی توان آن ها را در وین حل کرد. تصمیمات سیاسی که تهران و واشنگتن قبل از بازگشت به دور پنجم مذاکرات وین اتخاذ کردند کافی نیست.

این منبع بعلاوه مدعی شده است که هیات مذاکره کننده ایرانی به دستور مقامات عالی رتبه ایران مذاکره می نماید.

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، سعید خطیب زاده ،سخنگوی وزارت خارجه در نشست امروز خود در پاسخ به سوالی در ارتباط با اظهارات اخیر نماینده روسیه در سازمان های بین المللی مبنی بر اینکه برای دور ششم مذاکرات وین برنامه ریزی نشده است و این احتمال وجود دارد که این دور از گفت وگوها دور پایانی باشد، گفت: همان طور که پیش از این گفته ام مذاکرات و گفت وگوهایی که در وین انجام می دهیم را با دقت و وسواسی که ضروری است پیگیری می کنیم. هر دوری از این مذاکرات می توانسته دور آخر باشد ولی به علت اینکه بعضی از موضوعات به جای مانده به دور بعدی کشیده شده است و اگر موضوعات کلیدی به جای مانده حل گردد این دور می تواند دور آخر باشد ولی اگر چنین نگردد ادامه می یابد.

وی با بیان اینکه در خصوص اینکه کدام دور می تواند دور آخر باشد نباید تعجیل و قضاوت کرد، اضافه کرد: مذاکرات و گفت وگوهای وین پیشرفت های خوب و قابل توجهی در هر سه کارگروه تشکیل شده داشته ولی موضوعات کلیدی به جای مانده و باید تصمیم گیری در خصوص آن ها با دقت انجام گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "العربیه: دور پنجم مذاکرات وین احتمالا دور آخر نخواهد بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "العربیه: دور پنجم مذاکرات وین احتمالا دور آخر نخواهد بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید