اولیانوف: ایران و آژانس به دستاوردی بزرگ دست یافتند

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، نماینده روسیه در مذاکرات وین سفر مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به ایران را موفقیت آمیز ارزیابی و توافق دو طرف برای حل وفصل موضوعات مربوط به توافق نامه پادمانی را یک دستاورد بزرگ توصیف کرد.

اولیانوف: ایران و آژانس به دستاوردی بزرگ دست یافتند

به گزارش ایسنا، میخائیل اولیانوف نماینده دائم روسیه نزد سازمان های بین المللی در وین در پیامی در حساب کاربری خود در توئیتر تاکید کرد که سفر رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به ایران بسیار پیروزیت آمیز بوده است.

وی ادامه داد: دو طرف درباره گام های مشخص با هدف حل وفصل مسائل پادمانی به جای مانده در یک دوره زمانی معقول و منطقی به توافق دست یافتند. این دستاورد بزرگی است!

رافائل گروسی، مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی که روز گذشته به منظور انجام گفت وگوهای فنی با مسئولان سازمان انرژی اتمی کشورمان به تهران سفر کرده بود با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز ملاقات کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این ملاقات ضمن تاکید بر ضرورت رویکرد مستقل، حرفه ای و بی طرفانه آژانس، اهمیت تقویت روابط و همکاری های آژانس با جمهوری اسلامی ایران در زمینه های فراتر از مباحث نظارتی و بازرسی و از جمله حمایت از صنعت هسته ای صلح آمیز ایران را نیز مورد تاکید قرار داد.

امیرعبداللهیان همچنین ابراز امیدواری کرد با مذاکرات و تفاهمات حاصله بین آژانس و سازمان انرژی اتمی زمینه اجرایی شدن توافقات بیش از پیش فراهم شود.

امیر عبداللهیان اظهار امیدواری کرد در سفر مدیرکل آژانس، اعتماد متقابل و همکاری های طرفین بیش از پیش تقویت شود.

همچنین رافائل گروسی متقابلا بر رویکرد فنی و حرفه ای بر تقویت روابط و همکاری ها و یافتن راهکار های خلاقانه تاکید کرد.

وی در ادامه بر آمادگی آژانس برای حمایت از پروژه های مشترک در زمینه استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای تاکید کرد و ملاقات خود از کشورمان را نشانه ای از اراده برای گفتگو و درک متقابل، حل مسائل و ارتقای همکاری ها با جمهوری اسلامی ایران بیان نمود.

طرفین در این ملاقات فرایند همکاری آژانس بین المللی انرژی اتمی و سازمان انرژی اتمی را مثبت و پیروز خواندند.

منبع: فرارو

به "اولیانوف: ایران و آژانس به دستاوردی بزرگ دست یافتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولیانوف: ایران و آژانس به دستاوردی بزرگ دست یافتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید