از تأمین امنیت و بندگی زوار تا دستگیری سارقان 130 تلفن همراه در مرزها

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، فرمانده یگان های ویژه ناجا با اعلام اینکه هم اکنون مأموریت یگان های ویژه ناجا در مرزها به انتها رسیده است، اهم اقدامات این یگان در راستای تأمین امنیت و تسهیل در تردد زوار اربعین حسینی را تشریح کرد.

از تأمین امنیت و بندگی زوار تا دستگیری سارقان 130 تلفن همراه در مرزها

به گزارش گروه رسانه های نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، اربعین 98 هم با تمام تلاش و تلاش و ایثاری که مسؤولان و مأموران به منصه ظهور گذاشتند به سرانجام رسید؛ عاشقان آقا اباعبدالله الحسین به مراد دل رسیده و سبکبال از زیارت به میهن بازگشتند.

از سوی دیگر دلدادگانی که در راه عشق به حسین(ع) و نیم نگاه ارباب، حسینی وار خدمت کردند نیز به مرحله سرانجام مأموریت خود رسیدند؛ مأموران نیروی انتظامی و از جمله یگان ویژه از این دسته اند.

شاید هیبت شان در وهله اول ترسناک است اما در دل شان جز مهربانی و عطوفت چیز دیگری نیست. قدهایی بلند، اندامی ورزیده و شانه هایی سترگ؛ ویژگی مردان یگان ویژه است.

اینها همان هایی هستند که در اغتشاش و ناامنی چنان یلانی در صحنه حاضر شده که لرزه بر اندام اغتشاشگران می اندازند؛ اما در اینجا در مرزهای شلمچه، چذابه، خسروی و مهران، نوکری اربابشان آقا اباعبدالله الحسین(ع) و زوارش را می نمایند.

کمر همت بسته اند برای خدمت به زوار؛ زانو زده و کفش زوار را واکس می زنند؛ لباس های پاره شان را وصله نموده و آب به دستشان می رسانند. هیچ توقعی هم ندارند. نه منتظر تشکری هستند و نه تقدیری؛ اینان مردان یگان ویژه ناجا هستند.

سردار حسن کرمی فرمانده یگان های ویژه ناجا به اقدامات ماموران این فرماندهی در کنگره عظیم اربعین حسینی اشاره و گفت: ماموران یگان ویژه علاوه بر تامین امنیت زوار در مرزهای خسروی، مهران، چذابه و شملچه، اقدامات فرهنگی وسیعی را در پوشش قرارگاه پنج تن آل عبا به مرحله اجرا گذاشتند.

فرمانده یگان های ویژه ناجا توضیح داد: اسکان موقت، توزیع بیش از یک میلیون و پانصد و پنجاه هزار بطری آب سرد و 600 هزار لیوان شربت، پخش غذای گرم، ایجاد غرفه خیاطی، آرایشگری، واکس، تعمیر کالسکه و استفاده از سیستم های آب پاش و مه پاش برای تلطیف هوای گیت ها و کاهش گردوغبار موجود در محیط و درمان بیش از 10 هزار زائر به صورت سرپایی از جمله عملکرد یگان ویژه در طرح اربعین حسینی بوده است.

وی با بیان این مطلب که اقدامات فرهنگی یگان ویژه رضایتمندی زوار را در پی داشته است از صبر و حوصله زوار، میهمان نوازی مردم ایلام، خوزستان و کرمانشاه و همراهی مسؤولان منطقه ای با ماموران یگان های ویژه ناجا تشکر کرد.

وی درخصوص وضعیت امنیتی مرزها و اینکه آیا دستگیری خاصی داشته اند یا نه، گفت: خوشبختانه وضعیت امنیتی مطلوبی را در مرزها شاهد بوده و هیچگونه مورد امنیتی نداشته ایم؛ فقط در راستای حراست از اموال زوار با اشراف اطلاعاتی ماموران یگان ویژه دو زن گوشی قاپ دستگیر شدند؛ یکی در مرز مهران که از وی 30 گوشی سرقتی کشف شد و دیگری در مرز شملچه که 98 گوشی موبایل را به سرقت برده بود؛ سنگینی کیف دستی اش ظن ماموران را برانگیخت و در نهایت با بازرسی، تلفن همراه های سرقتی کشف شد؛ ارزش گوشی های مسروقه مکشوفه بیش از 200 میلیون تومان بوده است.

فرمانده یگان های ویژه ناجا به ازدحام جمعیت و تردد بالای زوار در مرزهای چهارگانه اشاره و اعلام کرد: با توجه به ازدحام زوار، برای تسهیل در مدیریت و تردد، نیروهای واکنش سریع یگان ویژه در مرزها مستقر شده بودند تا هرچه بهتر و سریعتر به زوار اربعین حسینی خدمت ارائه گردد.

سردار کرمی با اعلام این مطلب که هم اینک ماموریت بزرگ ماموران یگان های ویژه ناجا در مرزهای چهارگانه به سرانجام رسیده، اظهار امیدواری کرد که ماموران یگان ویژه بتوانند در اربعین 99 بیش از سال جاری و با ظرفیت و توانایی بیشتری به زوار اربعین حسینی خدمت نمایند.

منبع : فارس

بازگشت به صفحه رسانه ها

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "از تأمین امنیت و بندگی زوار تا دستگیری سارقان 130 تلفن همراه در مرزها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از تأمین امنیت و بندگی زوار تا دستگیری سارقان 130 تلفن همراه در مرزها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید