توصیه ای برای حفاظت از ریه ها در هوای آلوده

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، با سرد شدن هوا و کاهش دما، آلودگی هوا افزایش پیدا می نماید و افت کیفیت هوا در این فصل از سال در بسیاری از افراد منجر به بروز مسائل تنفسی می گردد.

توصیه ای برای حفاظت از ریه ها در هوای آلوده

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، تنفس در هوای آلوده با بروز مسائل بسیاری از جمله آسم، برونشیت، ذات الریه و حتی بیماری های ریوی همراه است و به همین دلیل حفظ سلامت ریه ها در برابر ذرات معلق حائز اهمیت است.

به گفته کارشناسان سلامت با یاری درمان های خانگی می توان از بروز بیماری های ریوی ناشی از آلودگی هوا به میزان زیادی پیشگیری کرد. یکی از این درمان های خانگی مصرف دمنوش های گیاهی است.

نوعی دمنوش گیاهی که می توان به راحتی و با استفاده از دارو های گیاهی خانگی تهیه و از سلامت ریه ها در برابر آلودگی هوا محفاظت و سیستم ایمنی را تقویت کرد، ترکیبی از چند گیاه و ادویه است.

این دمنوش حاوی ترکیبی از زنجبیل رنده شده، چوب دارچین، برگ ریحان، کرفس، فلفل سیاه، هل سبز و بادیان رومی یا انیسون است. این دمنوش از ترکیب موادی تهیه می گردد که خواص دارویی و درمانی آن ها شناخته شده است.

تمام این ادویه ها را داخل یک ظرف گود ریخته و یک لیوان آب به آن اضافه کنید. سپس اجازه دهید این ترکیب 10 دقیقه بجوشد و پس از آن می توانید دمنوش را مصرف کنید. برای بهبود طعم این دمنوش می توان به آن مقداری عسل ارگانیک اضافه نمود.

همچنین از آنجایی که این دمنوش سیستم ایمنی را تقویت می نمایند مصرف آن در دوران شیوع کروناویروس که تقویت سیستم ایمنی حائز اهمیت است، مفید است.

علاوه بر این، درصورتیکه به مصرف قهوه به هنگام صبح عادت دارید ضروری است از این پس از نوشیدن قهوه خودداری کنید.

نوشیدن روزانه دمنوش گیاهی هنگام صبح به جای قهوه، سیستم ایمنی را تقویت نموده و ریه ها را پاک می نماید.

همچنین لازم نیست این نوشیدنی چند بار در روز مصرف گردد و مصرف یکبار هنگام صبح کافیست.

بسیاری از ترکیب های موجود در این چای موجب افزایش حرارت در بدن می گردد و به همین دلیل ضروری است افراد در طول روز مقدار کافی آب بنوشند.

در حالیکه بسیاری از دمنوش ها، جایگزین مناسبی برای سایر نوشیدنی های شیرین و کافئینه هستند با این حال مصرف آن ها با مشورت پزشک یا کارشناس طب مکمل و سنتی به ویژه برای اشخاصی که سابقه بیماری یا مصرف دارویی خاص دارند، ضروری است.

منبع: ایسنا

منبع: جام جم آنلاین

به "توصیه ای برای حفاظت از ریه ها در هوای آلوده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه ای برای حفاظت از ریه ها در هوای آلوده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید