ابتلای حکمران ایالت سِند پاکستان به کرونا

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، منابع خبری گزارش دادند: آزمایش کرونای حکمران ایالت سِند در جنوب پاکستان جایی که دومین استان این کشور از نظر ثبت بیشترین افراد مبتلا به ویروس کووید-19 محسوب می گردد، مثبت اعلام شد.

ابتلای حکمران ایالت سِند پاکستان به کرونا

رسانه های پاکستانی روز سه شنبه از کراچی مرکز ایالت سِند گزارش دادند: عمران اسماعیل حکمران این ایالت و از اعضای ارشد حزب تحریک انصاف (حزب حاکم فعلی در پاکستان) به ویروس کرونا مبتلا شده اما شرایط وی پایدار است.

سخنگوی حزب تحریک انصاف پاکستان نیز اظهار داشت: قرار است از اعضای خانواده حکمران و همچنین مسئولانی که طی 48 ساعت گذشته با وی ملاقات داشته اند، آزمایش کرونا انجام گردد.این دومین مقام پاکستانی در شهر کراچی به شمار می رود که طی یک ماه اخیر ابتلا به ویروس کرونا در آنان مثبت اعلام شد.

چهارم فروردین ماه گذشته وزیر آموزش و پرورش دولت ایالت سِند به کرونا مبتلا شده بود و او توانست پس از چند هفته بهبود یابد.

شهر کراچی مرکز این ایالت پس از ایالت پنجاب پاکستان بیشترین آمار ابتلا به کرونا در آن ثبت شده است. طرح فاصله گذاری اجتماعی در ایالت سِند تا 10 روز آینده برقرار خواهد ماند، در عین حال مسئولان دولت ایالتی هشدار داده اند که در صورت عدم پایبندی به تمهیدات بهداشتی تعداد مبتلایان به ویروس کرونا بیشتر خواهد شد.

ستاد عملیات و مدیریت مبارزه با کرونا در پاکستان امروز اظهار داشت: تا به امروز 14 هزار و 79 نفر به ویروس کرونا مبتلا شده و 3233 بیمار کرونایی نفر تا به امروز بهبود یافته اند. 301 بیمار کرونایی نیز در شهرهای مختلف پاکستان جان خود را از دست داده اند.

تازه ترین آمار تارنمای وزارت بهداشت پاکستان نشان می دهد که 79 درصد عامل شیوع کرونا در این روزها را انتقال آن از یک فرد به فرد دیگر و 21 درصد دیگر را آلودگی اتباع پاکستانی که از خارج برگشته بودند، تشکیل می دهد. ،ایرنا

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و دنیا را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین

به "ابتلای حکمران ایالت سِند پاکستان به کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابتلای حکمران ایالت سِند پاکستان به کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید