دورکاری کارکندان و قرنطینه شهرها در قرقیزستان

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، - کشور قرقیزستان در آسیای میانه روز چهارشنبه در پی دوبرابر شدن شمار مبتلایان به کرونا ضمن اعلام شرایط اضطراری در سه شهر اصلی این کشور از جمله بیشکک پایتخت ، این شهرها را قرنطینه کرد و مقررات منع آمدوشد اجرا کرد.

دورکاری کارکندان و قرنطینه شهرها در قرقیزستان

به گزارش رویترز ، دولت قرقیزستان گفت که علاوه بر شهرهای بیشکک ، اوش و جلال آباد همچنین تدابیر محلی حالت اضطراری در سه منطقه استانی این کشور اعلام شده است.

از مردم این شهرها و مناطق خواسته شده که فقط برای مقاصد ضروری از خانه های خود خارج شوند.

الک اروزعلیف (Alik Orozaliyev) معاون وزیر کشور قرقیزستان در یک جلسه آنلاین گفت که در شهر بیشکک پایتخت قرقیزستان مقررات منع آمد و شد از ساعت 8 شب تا 7 صبح اجرا می گردد .

قرقیزستان کشور هم مرز چین در آسیای میانه روز سه شنبه گفت که شمار مبتلایان به کرونا در این کشور به 42 مورد افزایش یافته است در حالی که این تعداد یک روز پیش 16 نفر بود .

دولت قرقیزستان روز سه شنبه همچنین به همه کارکنان دولتی دستور داد که از خانه کار نمایند.

** یاری 500 هزار یورویی آلمان به قرقیزستان برای مهار کرونا

سفارت آلمان در بیشکک نیز روز سه شنبه گفت که دولت آلمان 500 هزار یورو برای حمایت از تلاشهای قرقیزستان برای مهار کرونا به این کشور یاری می نماید. این یاری توسط وزارت فدرال همکاری اقتصادی و توسعه آلمان به عنوان بخشی از همکاری فنی با قرقیزستان ارائه خواهد شد.

بخشی از این یاری به وسیله سازمان بهداشت دنیای برای هماهنگی و اجرای تدابیری در چهارچوب طرح اقدام اضطراری هزینه می گردد و بخشی دیگر نیز صرف خرید اقلام بهداشتی مورد احتیاج و آموزش پرسنل درمانی و افزایش آگاهی عمومی خواهد شد.

** درخواست حمایت کشورهای آسیای میانه از صندوق بین المللی پول

صندوق بین المللی پول گفت چندین کشور آسیای میانه و خاورمیانه از این نهاد اقتصادی درخواست حمایت در زمینه مواجهه با تهدید ویروس کرونا و کاهش تاثیرات کرونا بر اقتصاد خود را نموده اند. جهاد ازور (Jihad Azour) مدیر خاورمیانه و آسیای میانه صندوق بین المللی پول در گزارش رویترز به نام کشورهای آسیای میانه که درخواست یاری نموده اند اشاره ای ننموده است.

** تاجیکستان و ترکمنستان در میان حدود 20 کشور عاری از کرونا در دنیا

در حالی که ویروس کرونا به بیشتر کشورهای دنیا سرایت نموده است ، کشورهای تاجیکستان و ترکمنستان در آسیای میانه همچنان در میان کشورهای عاری از کرونا در دنیا به شمار می فرایند.

خبرگزاری اوستا به نقل از وزارت بهداشت تاجیکستان گزارش داده که از اول فوریه تا 23 مارس بیش از 5 هزار نفر در این کشور پس از بازگشت از خارج کشور قرنطینه شده اند. حدود دو هزار نفر تا به امروز از قرنطینه خارج شده اند. تاجیکستان تا به امروز هیچ مورد تائید شده ای از کرونا نداشته و وزارت بهداشت این کشور از مردم خواسته که به شایعات در این مورد توجه ننمایند.

به گزارش آکی پرس ، قاره آفریقا بیشترین تعداد کشورهای عاری از کرونا در دنیا را دارد و این در حالی است که در نیمکره غربی هیچ کشوری عاری از کرونا باقی نمانده و حتی در جزیره گرینلند با جمعیت 50 هزار نفر هم کرونا گزارش شده است. تا تاریخ 23 مارس در سطح دنیا 350 هزار نفر به کرونا مبتلا شده و بیش از 15 هزار نفر جان باخته اند.

** افزایش شمار مبتلایان به کرونا در قزاقستان به 68 نفر

تازه ترین آمار در قزاقستان حاکی است که 68 نفر در این کشور به کرونا (کووید 19) آلوده شده اند که از این تعداد 35 نفر در نورسلطان پایتخت این کشور ، 29 نفر در شهر آلماتی ، دو نفر در کاراگاندی و دو نفر نیز در مناطق دیگر این کشور هستند.

رئیس جمهوری قزاقستان روز یکشنبه 25 اسفند در این کشور حالت اضطراری گفت.

بر اساس دستور قاسم جومارت توقایف ورود به قزاقستان و خروج از این کشور برای همه افراد بجز دیپلماتها و افراد مدعو دولت محدود می گردد. شهفرایندان قزاقستان مجاز به خروج از کشور نیستند و فقط اتباع این کشور می توانند به کشور بازگردند. بر اساس این دستور همچنین قرنطینه سراسری در کشور قزاقستان اعلام می گردد.

** سرگردانی بیش از 100 پاکستانی در ازبکستان

در پی اعمال محدودیت های مسافرتهای هوایی توسط دولت ازبکستان برای مهار شیوع کرونا ، بیش از 100 تبعه پاکستان در شهر تاشکند پایتخت ازبکستان سرگردان شده اند.

به گزارش تریبیون پاکستان ، این افراد شامل 48 تاجر می شوند که برای دیداری چند روزه به کشور ازبکستان رفته بودند. این افراد قرار بود روز 20 مارس به پاکستان بازگردند اما در مراجعه به فرودگاه دریافتند که تمام پروازها به پاکستان لغو شده اند.

دولت ازبکستان به منظور جلوگیری از شیوع کرونا از روز سه شنبه شهر تاشکند پایتخت را قرنطینه کرد. تا کنون 46 مورد مثبت کرونا در ازبکستان تایید شده که از این میان 45 نفر در شهر 2.5 میلیون نفری تاشکند بوده اند و دولت این کشور روز دوشنبه گفت که تدابیری برای قرنطینه این شهر از روز سه شنبه اجرا خواهد نمود. پیش از این نیز سیستم حمل و نقل عمومی در تاشکند تعطیل شده و بسیاری از ادارات و شرکت ها به حالت دورکاری در آمده اند.،ایسنا

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و دنیا را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین

به "دورکاری کارکندان و قرنطینه شهرها در قرقیزستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دورکاری کارکندان و قرنطینه شهرها در قرقیزستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید