آغاز دوباره گردشگری با چه شاخص هایی امکان پذیر است؟

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، سازمان جهانی گردشگری: راه اندازی مجدد #گردشگری بدون سرمایه گذاری سبز غیرقابل تصور است و باید با موسساتی مانند شرکت مالی بین المللی بانک جهانی همکاری کنیم.

آغاز دوباره گردشگری با چه شاخص هایی امکان پذیر است؟

به گزارش دنیای سفر به نقل از سازمان جهانی گردشگری، سال 2021 یک سال چالش برانگیز دیگر برای جوامع، اقتصاد و گردشگری بوده است زیرا با وجود این بیماری همه گیر میلیون ها شغل و کسب وکار در معرض خطر واقع شده است؛ با این حال ما به هیچ وجه در همان جایی نیستیم که در زمان اعلام همه گیری در مارس 2020 بودیم. در واقع ما پیروز شده ایم پایه های راه اندازی مجدد گردشگری را حول محورهای پایداری، نوآوری، مردم و سرمایه گذاری برای آینده ای انعطاف پذیر بنا کنیم.

سال گذشته پیشرفت های زیادی برای ارائه واکسن، تشخیص و درمان بیماری کووید 19 انجام شد. همچنین شاهد پیشرفت قابل توجهی در زمینه تعادل مناسب بین ایمنی افراد و حفظ محیط زیست بودیم.

مهم ترین موضوع کنونی استفاده از درس هایی است که در این فاصله زمانی آموخته ایم. همچنین رعایت دستورالعمل های بهداشتی در سفر همچنان اهمیت ویژه ای دارد.

سازمان جهانی گردشگری اعلام کرد: راه اندازی مجدد گردشگری بدون سرمایه گذاری سبز غیرقابل تصور است و باید با موسساتی مانند شرکت مالی بین المللی بانک جهانی همکاری کنیم. تا امروز بیش از 200 سرمایه گذار بخشی از شبکه سرمایه گذاری جهانی سازمان جهانی گردشگری هستند که کارهای مهمی مانند حمایت از هتل های زنجیره ای از 50 کشور را برای پایدارتر شدن پیش می برند.

گردشگری آماده انجام کارهای سخت است و مسئولیت های آن در قبال مردم، سیاره زمین، تعهدات کاهش انتشار گازهای گلخانه ای تا سال 2030 و رسیدن به انتشار صفر تا سال 2050 افزایش یافته است.

همانند گذشته همه گیری ارتباط گردشگری را با اقتصاد و جوامع ما روشن کرده است. گردشگری در حال حاضر بخشی از گفت وگوهای جهانی و در قلب برنامه های اقدام ملی و بین المللی برای بهبود است.

با توجه به شیوع دوباره بیماری همه گیر کووید در این روزها این نگرانی مطرح می شود که سلامت عمومی بالاتر از همه مسائل است و تحولات اخیر نشان می دهد تنها راه پیش رو از طریق همکاری و اقداماتی است که بر اساس شواهد و نه حدس و گمان یا راهبردهای سیاسی باشد.

سازمان جهانی گردشگری در شرایط خوبی برای استفاده از دستاوردهای سال 2021 برای ایجاد گردشگری بهتر در سال های آینده واقع شده است و در صورت فراهم شدن شرایط آماده بازگشت به شرایط عادی است.

منبع: دنیای سفر

به "آغاز دوباره گردشگری با چه شاخص هایی امکان پذیر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز دوباره گردشگری با چه شاخص هایی امکان پذیر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید