فرماندار:چهره شهرستان تفت باید در استقبال از بهار دگرگون شد

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، خبرنگاران/یزد فرماندار شهرستان تفت معرفی قابلیت و توانمندی های گسترده شهرستان تفت را اولویت نخست برای استفاده از حضور مسافران و گردشگران نوروزی در شهرستان ارزیابی کرد.

فرماندار:چهره شهرستان تفت باید در استقبال از بهار دگرگون شد

از وبسایت دولت جمهوری اسلامی ایران دیدن نمایید.

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، محمود زارع رشکوییه در نشست ستاد خدمات سفر که برای ایجاد هماهنگی در استقبال از مسافران نوروزی در محل فرمانداری تفت برگزار گردید، با تجلیل از فداکاری و جانفشانی آتش نشانان در حادثه تلخ آتش سوزی پلاسکو گفت: این حادثه نشان داد که استانداردسازی اماکن و توجه به نکات ایمنی از چه اهمیتی برخوردار است و همه متولیان باید با جدیت، رعایت این موارد را مدنظر داشته باشند.

وی در ادامه با اشاره به در پیش بودن ایام عید و ضرورت فراهم کردن شرایط مناسب برای استقبال از مسافران نوروزی، گفت: همه دستگاه ها در این رابطه دارای وظایف و مسئولیت های مربوط به خود هستند و همگان باید برابر قانون، بیشترین همکاری را با ستاد خدمات سفر به عمل آورند.

زارع حضور گسترده مسافران نوروزی در شهرستان را فرصت مناسبی برای معرفی هر چه بهتر توانمندی ها و قابلیت های گردشگری تفت ارزیابی کرد و گفت: باید کوشش گردد تا هر مسافر و گردشگر را به عنوان یک سفیر معرفی قابلیت های شهرستان در نظر بگیریم و با ارائه توانمندی های عظیم شهرستان در عرصه های مختلف، راه را برای توسعه بیشتر تفت هموار سازیم.

وی با اشاره به این که چهره شهرستان تفت باید در استقبال از بهار دگرگون گردد، اظهار کرد: ایجاد این تحول، وظیفه ای همگانی است و به جز دستگاههای دولتی، تشکلهای مردم نهاد می توانند در این رابطه نقش مهمی را ایفا نمایند.

فرماندار، تفت را شهرستانی زیبا به لحاظ نعمت های طبیعی خدادادی مطرح نمود و اضافه کرد: ما باید همه کوشش خود را برای ارائه زیباتر و بهتر این نعمت الهی به کار بندیم و زمینه ساز تحولات مثبت برای شهرستان شویم.

این مقام مسئول ایجاد کمیته های اسکان، بهداشت و سلامت و امداد، خوشامدگویی و اطلاع رسانی، ترافیک و بهبود امور و مرور و نظافت شهری، اصناف و بازار و کمیته بقاع مبرکه، فرهنگ و ایثار و شهادت، کمیته امنیتی و کمیته نظارت و بازرسی را ضروری مطرح نمود و اضافه کرد: تشکیل این کمیته ها می تواند به ایجاد هماهنگی های بین بخشی و دسترسی به آمار و اطلاعات لازم در نوروز یاری کند.

وی راه اندازی بازارچه های ارائه محصولات کشاورزی و دامداری شهرستان به ویژه در نواحی روستایی را گامی در جهت توسعه اقتصاد مقاومتی در شهرستان ارزیابی کرد و خواهان مشارکت و چاره اندیشی همه دستگاه ها برای یاری به تحقق این مهم شد.

زارع با اشاره به معرفی شهرستان تفت به عنوان شهر نمونه گردشگری ایران، بر بهره گیری شایسته از این عنوان تاکید نمود و ادامه داد: باید شهری متناسب با همین عنوان را به مسافران معرفی نماییم و جلوه های درخشانی از نظم و نظافت را در همه ابعاد مدیریت شهری و روستایی در معرض دید همگان قرار دهیم.

وی ادامه داد: نوروز فرصت بسیار مناسبی است تا قابلیت ها و پتانسیل های خود را به ویژه در حوزه محورهای توسعه شهرستان از جمله گردشگری، کشاورزی و آموزش عالی به گردشگران و مسافران عزیز معرفی کنیم.

فرماندار همچنین تاکید نمود: دستگاههای اجرایی هر چه سریع تر نسبت به اتمام طرح های مختلف خود، که به نوعی برای مسافران نوروزی مزاحمت ایجاد نموده یا فرایند آمد و شد را در شهرستان با مشکل روبرو می سازد، قبل از فرا رسیدن ایام نوروز اقدام نمایند.

نظارت بر تعیین کشیک در اصناف ضروری، آمادگی کامل دستگاههای خدمات رسان و اورژانس، آمادگی آموزش و پرورش برای فراهم کردن شرایط اسکان مسافران در مدارس، نظارت بخشداران بر اقامتگاه های بین شهری هر بخش، ساماندهی تفرجگاهها از دیگر مسائلی بود که در این نشست مورد بحث و مصاحبه نهاده شد و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "فرماندار:چهره شهرستان تفت باید در استقبال از بهار دگرگون شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرماندار:چهره شهرستان تفت باید در استقبال از بهار دگرگون شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید