یک روز پس از مرگ کیم جونگ اون در کره شمالی!

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، آخرین باری که کیم جونگ اون در رسانه های دولتی کره شمالی ظاهر شد، در 11 آوریل بود. بعد از آن، رهبر کره شمالی دیگر در انظار عمومی ظاهر نشد. امری که باعث موجی از حدس ها و شایعات درباره سلامت وی شد، این امر تا جایی ادامه پیدا کرد که بعضی ها خبر از زندگی نباتی رهبر کره شمالی می دهند.

یک روز پس از مرگ کیم جونگ اون در کره شمالی!

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، کره شمالی هنوز موضعی در خصوص گزارش ها درباره سلامت کیم جونگ اون اتخاذ ننموده است. امکان دارد که رهبر کره شمالی به خاطر ویروس کرونا، از شرکت در فعالیت های عمومی اجتناب نموده یا اینکه یک عمل جراحی معمولی انجام داده و در حال بهبودی است. اما تا زمانی که کیم در انظار عمومی ظاهر نگردد، شایعات درباره سلامت وی انتها نخواهد یافت.

این در حالیست که به موازات کاهش حضور کیم جونگ اون در فعالیت های عمومی و دولتی، حضور خواهر وی در این فعالیت ها برجسته تر شد. چند هفته قبل از عمل جراحی کیم، خواهر کوچکتر وی، کیم یو جونگ، زمام امور را به دست گرفت و به گفته روزنامه چوسون ایلبو کره جنوبی، به حزب کارگران (حزب حاکم) دستور می دهد. این روزنامه با بیان اینکه صندلی خواهر کیم برجسته تر شده، به نقل از منابع خود مدعی شد که کیم یو جونگ به نام خود دستوراتی صادر می نماید و هرگاه کیم جونگ اون به سفر استانی می رود، تمام امورات حزب را به عهده می گیرد.

علی بیگدلی کارشناس مسائل بین الملل

احتمال مرگ کیم جونگ اون بسیار جدی است

علی بیگدلی کارشناس مسائل بین الملل در تبادل نظر با نقد و بررسی کالاهای دیجیتال با اشاره به اینکه تحولات کره شمالی را نمی توان به طور دقیق پیش بینی کرد، گفت: در گذشته نیز چندین مرتبه در خصوص مرگ و یا بیماری رهبران این کشور مطالبی منتشر شد، اما آن ها خیلی جدی نبود، این در حالیست که الان به نظر می رسد مسئله جدی باشد و به دلیل اینکه کیم جونگ اون مدت هاست در اذهان عمومی ظاهر نشده است، به نظر می رسد شایعات مرتبط با عمل ناموفقش و زندگی نباتی او به واقعیت نزدیک باشد.

وی اضافه نمود: همیشه از سال 1954 که خاندان کیم در این کشور آسیایی شرقی حکومت می کردند، از آن ها یک خدا ساخته اند و مردم کره شمالی رهبر خود را می پرستند، اما حال بعد از نزدیک به هفت دهه به نظر می رسد تغییراتی که بعضی ها از انجام آن ها در کره شمالی از مدت ها پیش خبر داده اند، در حال وقوع است، اگر مرگ کیم جونگ اون تائید گردد، اصلاحات تدریجی در این کشور اجتناب ناپذیر است، چرا که جانشین احتمالی اون به طور قطع تغییراتی را در سیاست های پیونگ یانگ اتخاذ خواهد نمود.

بیشتر بخوانید:

چرا کره شمالی درباره کیم جونگ اون حرفی نمی زند؟

با مرگ کیم جونگ اون، چه کسی رهبر کره شمالی می گردد؟

بیگدلی از کیم یو جونگ خواهر کوچکتر کیم جونگ اون به عنوان رهبر آینده کره شمالی یاد کرد، اما در عین حال اذعان داشت: این انتخاب با مخاطرتی همراه است، با توجه به اینکه کره شمالی یک حکومت دیکتاتوری دارد، تغییر رهبر به این سادگی ها هم نخواهد بود، از سوی دیگر به دلیل نفوذ گسترده، چین یک بازیگر مهم در آینده کره شمالی خواهد بود، چینی ها تاثیر بسیار زیادی بر روی اون داشتند، اون با فشار چینی ها طی چند وقت گذشته برای آمریکا خط و نشان بسیاری کشید و حتی دوباره این کشور را تهدید به بمباران موشکی کرد.

این کارشناس روابط بین الملل با تاکید بر اینکه کره شمالی تحت تاثیر چین، آمریکا را مدام تهدید می نماید، بیان داشت: چین به خوبی از کره شمالی به عنوان یک اهرم فشار علیه آمریکا استفاده می نماید و علیرغم اینکه مدت های زیادی از ملاقات کیم جونگ اون رهبر کره شمالی و دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا می گذرد، اما مشاهده می کنید که فرایند خلع سلاح اتمی کره شمالی هیچ نتیجه ای نداشته و چین هم در این زمینه دائما کارشکنی می نماید.

به نظر می رسد کیم جونگ اون در حال مرگ باشد

رهبر حتما باید از خاندان کیم باشد

وی با اشاره به اینکه خواهر کوچکتر اون زمینه ساز ملاقات بردارش با ترامپ شد، اضافه نمود: با توجه به اینکه کیم یو جونگ از خردسالی در سوئیس زندگی و تحصیل نموده و طی این چند سال گذشته نیز به برادر خودش بسیار نزدیک بوده، می توان پیش بینی کرد، او شانس اصلی به قدرت رسیدن در کره شمالی بعد از مرگ احتمالی کیم جونگ اون است، چرا که تنها عضو خاندان کیم است که توانایی رهبری دارد و از هر حیث برای این کار دارای شایستگی است، از سویی اگر او به عنوان رهبر کره شمالی انتخاب گردد، به طور قطع شاهد بازتر شدن فضا در این کشور خواهیم بود.

بیگدلی در خصوص واکنش چین و روسیه به عنوان دو متحد اصلی کره شمالی بابت به قدرت رسیدن یک زن در حکومت مرد سالار این کشور، اذعان داشت: اگر شرایط طوری رقم بخورد که انتخاب کیم یو جونگ در کره شمالی به عنوان رهبر اجتناب ناپذیر باشد، این دو کشور به خصوص چین، خواهند پذیرفت که خواهر کوچکتر رهبر فعلی به قدرت برسد، زیرا که حتما باید یک عضو خاندان کیم به عنوان رهبر کره شمالی انتخاب گردد و غیر از کیم یو جونگ کس دیگری برای این کار مناسب نیست.

این کارشناس مسائل بین الملل در پاسخ به این پرسش که آیا سایر افراد با نفوذ در کره شمالی می گذارند، کیم یو جونگ به عنوان رهبر انتخاب گردد، بیان کرد: با توجه به اینکه بیشتر کادر رهبری کره شمالی از افراد پیر و سالخورده ای تشکیل شده که از زمان اتحاد جماهیر شوروی باقی مانده اند، آن ها توانایی تحرک جدی نداشته و از سوی دیگر نیز درکی از دنیای امروز و روابط پیچیده آن ندارند، بنابراین نمی توانند اقدامی را صورت دهند.

وی ادامه داد: همچنین همان طور که عرض کردم رهبر باید حتما از خاندان کیم باشد، بر این اساس نظامیان نیز نمی توانند برای رسیدن به قدرت کوشش نمایند، چرا که این خاندان در کره شمالی مقدس محسوب می شوند و مردم آن ها را می پرستند، بنابراین فردی به غیر از دایره این خانواده نمی تواند قدرت را به دست بگیرد.

منبع: فرارو

به "یک روز پس از مرگ کیم جونگ اون در کره شمالی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک روز پس از مرگ کیم جونگ اون در کره شمالی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید