دیدار پوتین-کیم حاوی چه پیامی به آمریکاست؟

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، رهبر کره شمالی از دیدار با رئیس جمهوری روسیه اهداف مختلفی را دنبال می نماید.

دیدار پوتین-کیم حاوی چه پیامی به آمریکاست؟

به گزارش گروه بین الملل نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در یک دیدار سمبولیک با رئیس جمهوری روسیه دیدار خواهد نمود تا نه تنها خود را به عنوان بک بازیگر مهم جهانی معرفی کند، بلکه راهی برای مقابله با تحریم های فلج کننده بیابد.

پس از شکست نشست هانوی بین کیم و ترامپ، دیدار با پوتین این پیغام را برای رئیس جمهوری آمریکا ارسال خواهد نمود که پیونگ یانگ گزینه های دیگری نیز برای حمایت از خود در منطقه دارد.

البته باید به این مسئله نیز توجه داشت که روسیه در ارائه یاری به کره شمالی دچار محدودیت است و این نشست بیشتر به دنبال نمایش همراهی و نزدیکی دو طرف است تا توافق بر سر سرمایه گذاری و یاری.

به گفته ارتیوم لوکین، استاد دانشگاه ولادیوستوک زمانی که کیم با پوتین دیدار می نماید او به دنبال یاری مالی و یکجانبه است. مسکو بعید است درخواستهای پیونگ یانگ را اجابت کند. مسکو به عنوان یک دارنده حق وتو در شورای امنیت به سختی می تواند اقتدار خود را حتی به خاطر دوستی با رهبر کره شمالی زیر سوال ببرد.

مسکو هرچند اعلام نموده که کاملا به تحریم های علیه کره شمالی پایبند است اما به همراه چین خواهان کاهش مجازاتها علیه پیونگ یانگ در ازای محدود کردن آزمایشات تسلیحاتی است.

از سوی دیگر واشنگتن روسیه را به دور زدن تحریم ها متهم نموده است. در فوریه رویترز گزارش داد که یک تانکر روسی با چهاربار انتقال نفت به یک کشتی کره شمالی در اکتبر 2017 و می 2018 تحریم های بین المللی را نقض نموده است.

کره شمالی همچنین هفته پیش از روسیه خواسته تا به کارگرانش اجازه کار در این کشور را بدهد. در این مذاکرات کیم به دنبال اخذ یاری از روسیه است اما در طرف مقابل مسکو میخواهد همچنان تصویری مسئولیت پذیر از خود در عرصه بین الملل به نمایش بگذارد. با توجه به ارتباطات بلندمدت بین دو کشور روسیه سعی خواهد نمود تا یاریهای خود به کره شمالی را به صورت کنترل شده انجام دهد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "دیدار پوتین-کیم حاوی چه پیامی به آمریکاست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدار پوتین-کیم حاوی چه پیامی به آمریکاست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید