یحیی در 2 راهی امید و آسیا

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، حالا که پدیده مشهد در آستانه حضور در لیگ قهرمانان آسیا قرار گرفته، یحیی گل محمدی دوست دارد بماند تا در آسیا هم خودی نشان دهد. گل محمدی برای ماندن در پدیده تصمیم نهایی اش را گرفته بود اما مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال به او پیشنهاد جالبی داد که باعث شد در دو راهی قرار بگیرد. تاج در مذاکره ای که با گل محمدی برای حضور در تیم امید داشت، به او گفت همه امکانات در اختیارش خواهد بود و برای انتخاب دستیارانش هم اطمینان خاطر خواهد داشت. با این شرایط یحیی گل محمدی حالا مانده که کدام را انتخاب کند. افتخارآفرینی با پدیده در آسیا به عنوان اولین نماینده خراسان در این رقابت های مهم و حساس یا تاریخ سازی با تیم امید و شکستن طلسم طولانی مدت برای حضور در المپیک.

یحیی در 2 راهی امید و آسیا

خیلی وقت است که خبر می رسد یحیی گل محمدی گزینه اصلی راهنمایی تیم فوتبال امید ایران است اما هر بار این خبر توسط خود گل محمدی تکذیب شد. آنقدر تکذیب ها زیاد بود که همه باور کردند گل محمدی قرار نیست به تیم امید برود. برای همین نام های دیگری چون مهدی تارتار مطرح شد. نکته جالب این است که تارتار هم برای رسیدن به تیم امید ابراز علاقه کرد اما ظاهرا جای دیگر توافق اجرا شده بود. جایی که معلوم نبود باید باور کرد یا نه.

یحیی گل محمدی سرمربی پدیده مشهد، در مصاحبه های اخیرش از توافق با باشگاه و ماندن در این تیم صحبت نموده بود. او هم قبل از بازی آخر تیمش مقابل ماشین سازی تبریز و هم بعد از آن، گفته بود جلسه خوبی با مسئولان باشگاه پدیده داشت و قرار است به زودی قراردادش را تمدید کند. گل محمدی ظاهرا از الان تیمش را آسیایی می داند. این در حالی است که هنوز تعیین نیست برنده بازی سپاهان و پرسپولیس بتوانند از پس شگفتی ساز جام حذفی برآیند یا نه. چراکه اگر داماش گیلانیان بتواند قهرمانی را از آن خود کند، پدیده راهی آسیا نخواهد شد.

به هر حال، گل محمدی به امید اینکه پدیده فصل آینده در لیگ قهرمانان آسیا حضور خواهد داشت، دوست دارد در این تیم بماند و کار ناتمامش را به انتها برساند. اینکه با این تیم مشهدی که حالا محبوبیت زیادی در بین طرفداران خراسانی به دست آورده، در آسیا هم خودی نشان دهد. نکته مهم در خصوص پدیده مشهد این است که با تغییر مالکیت باشگاه، شرایط هم تغییر نموده و تیم این روزها در آرامش کامل است. گل محمدی می داند با مالک جدید، شرایط بهتر هم پیش خواهد رفت. به همین دلیل تمایل دارد در پدیده مشهد بماند و حتی در این زمینه صحبت های خوبی هم انجام شد که قرار بود بر اساس آن مذاکره ها، به زودی قراردادش رسما تمدید گردد.

اما قبل از اینکه تمدید قرارداد پیش بیاید، بحث تیم امید جدی تر شد. مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال با توجه به موفقیت یحیی گل محمدی در پدیده و البته کار کردن با بازیکنان جوان، در کوشش است تا او را به عنوان سرمربی جدید تیم امید انتخاب کند. تاج با گل محمدی هم مذاکرات خوبی داشت و حتی به او قول داد در چینش دستیارانش اختیار تام دارد و هر مربی که بخواهد می تواند انتخاب کند اما سرمربی پدیده مشهد، با وجود این مساله هنوز پاسخ نهایی اش را به این پیشنهاد نداده. گل محمدی به تاج گفته باید در خصوص حضور در تیم امید یا ماندن در پدیده با خانواده و البته با باشگاه پدیده مشهد صحبت کند. تاج هم بحث خانواده را به خود گل محمدی سپرد اما خودش تصمیم دارد با مسئولان باشگاه پدیده مشهد صحبت کند.

گفته می گردد مهدی تاج قرار است در صورتی که یحیی گل محمدی موافقت خانواده اش را برای حضور در تیم امید بگیرد، شخصا با مدیران باشگاه پدیده مشهد صحبت کند تا برای این انتقال رضایت قلبی داشته باشند. گل محمدی قراردادی با پدیده مشهد برای فصل آینده ندارد و فقط مذاکرات اجرا شده بود اما تاج می خواهد رضایت قلبی مسئولان این باشگاه را بگیرد تا کار با شرایط و آرامش بهتری آغاز گردد.

با این شرایط یحیی گل محمدی می داند در صورت حضور در تیم امید، حمایت خوبی از سوی تاج خواهد داشت. چراکه رییس فدراسیون فوتبال حتی حاضر شده با مسئولان باشگاه پدیده صحبت کند تا او با آرامش کارش را استارت بزند. با این وضعیت، یحیی گل محمدی در دو راهی عجیبی قرار گرفته. از یک طرف تیم امید ایران واقع شده است که می تواند در آنجا یک کار تاریخی انجام دهد و بعد از نزدیک 50 سال، این تیم را راهی المپیک کند، از طرف دیگر هم پدیده مشهد قرار گرفته که این روزها آرامش خوبی هم به لحاظ اقتصادی و حمایت مدیریت دارد و می تواند در اولین حضورش در لیگ قهرمانان آسیا خودی نشان دهد. این دو راهی باعث شده گل محمدی، مشورت با خانواده را بهانه کند تا زمان بخرد و بیشتر فکر کند. حالا باید منتظر ماند و دید نتیجه این فکر کردن چه می گردد. گل محمدی در مشهد می ماند یا اینکه به تیم امید می رود تا یک اتفاق تاریخی را رقم بزند.

2

منبع: ایران ورزشی

به "یحیی در 2 راهی امید و آسیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یحیی در 2 راهی امید و آسیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید