گفتگوی پمپئو و وزیر خارجه عراق

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، فواد حسین وزیر امورخارجه عراق سه شنبه شب در گفت وگوی تلفنی با مایک پمپئو همتای آمریکایی خود گفت که دولت بغداد به دنبال ایجاد روابط متوازن با تمام کشورها براساس منافع مشترک است.

گفتگوی پمپئو و وزیر خارجه عراق

به گزارش پایگاه اینترنتی وزارت امورخارجه عراق، حسین شرح داد که این کشور براساس اصل عدم دخالت کشورها در امور داخلی بغداد، احترام به حاکمیت ملی و استقلال عراق براساس منافع مشترک است.

وزیر امورخارجه عراق همچنین در این تماس تلفنی به سفر احتاقتصادی مصطفی الکاظمی نخست وزیر این کشور به واشنگتن در صورتی که شرایط بهداشتی [ناشی از شیوع کرونا اجازه دهد] اشاره کرد.

پمپئو نیز در این تماس تلفنی که به مناسبت انتخاب حسین به عنوان وزیر امورخارجه عراق صورت گرفت گفت، آمریکا از نتایج اولیه گفت وگوهای راهبردی میان بغداد و واشنگتن خشنود و امیدوار است که این گفت وگوها ادامه یابد.

وی مدعی شد: دولت آمریکا به حاکمیت عراق احترام می گذارد و ضمن حمایت از دولت الکاظمی، حاضر است به لحاظ اقتصادی به دولت بغداد کمک کند.

دو طرف همچنین بر لزوم تشویق به سرمایه گذاری در تمام زمینه ها از جمله بخش نفت، تأسیسات زیربنایی و نیز تشویق سرمایه گذاران برای فعالیت در عراق تأکید کردند.

گفت وگوی راهبردی بغداد و واشنگتن پنجشنبه گذشته (11 ژوئن،22 خرداد 99) از طریق ویدئو کنفرانس برگزار و روز جمعه بیانیه مشترکی درباره نتایج آن منتشر شد.

نخست وزیر عراق در نخستین کنفرانس خبری پس از این نشست گفت که عراق در این گفت وگو تحقق حاکمیت ملی را در اولویت خود قرار داده و سه بار تکرار کرد که هدف این گفت وگوها با آمریکا اول حاکمیت، دوم حاکمیت و سوم حاکمیت ملی عراق است.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "گفتگوی پمپئو و وزیر خارجه عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گفتگوی پمپئو و وزیر خارجه عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید