کشف 800 تن مواد مخدر از سوی ایران در سال 97

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر در دیدار با مقامات اتریشی، از کشف 800 تن مواد مخدر از سوی ایران در سال 97 اطلاع داد و گفت: عمده مقصد مواد مخدر کشف شده، کشورهای اروپایی بوده است.

کشف 800 تن مواد مخدر از سوی ایران در سال 97

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد مبارزه با مواد مخدر، دکتر اسکندر مؤمنی دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر در دیدار با مسئولان وزارت کار، تأمین اجتماعی و بهداشت اتریش بر همکاری و تبادل تجربیات دو کشور در حوزه کاهش آسیب های ناشی از اعتیاد تاکید نمود و گفت: از آنجایی که برنامه های مبارزه با مواد مخدر در کشور ایران، مبتنی بر راهبرد متوازن است، پیگیری امور مرتبط با پیشگیری، درمان، بازپروری و همچنین کاهش آسیب از جمله موضوعاتی است که همسو با اقدامات انتظامی و مقابله ای اجرا می شوند.

وی با اشاره به اینکه تفاوت وضعیت ایران با اتریش به دلیل همسایگی با افغانستان به عنوان بزرگترین تولیدکننده مواد مخدر دنیا است، گفت: به همین دلیل کارهای دو کشور در زمینه مبارزه با مواد مخدر متفاوت است ولی در مبحث پیشگیری و درمان تا حد زیادی مشترک هستند.

دبیرکل ستاد با اشاره به کشف 800 تن مواد مخدر از سوی ایران در سال گذشته که عمده مقصد آن کشورهای اروپایی بوده است، تاکید نمود: برای ایران تفاوتی بین جوانان ایرانی و اروپایی نیست و کشورمان به عنوان یک وظیفه حقوق بشری با مواد مخدر مبارزه می نماید.

مومنی بیان داشت: جمهوری اسلامی ایران دارای تجربیات بسیار خوبی در کاهش آسیب های ناشی از اعتیاد است و کشور اتریش نیز تجارب ارزشمندی در این خصوص دارد و مایل هستیم زمینه های لازم برای تبادل اطلاعات و تجربیات فی مابین دو کشور فراهم گردد.

  • اتریش 45 هزار معتاد دارد

همچنین طرف اتریشی در این دیدار به ارایه آمار و مراحل درمان معتادان و تجربه آن کشور در این زمینه پرداخت و گفت: در اتریش تقریبا 45 هزار معتاد وجود دارد که تحت کنترل و درمان قرار دارند و اگر در حوزه درمان، شرایط زندگی فرد تحت درمان، به حالت عادی بازگردد تا از زندگی لذت ببرد، آن وقت است که توانسته ایم اعتیاد را به گونه ای کنترل کنیم.

منبع: همشهری آنلاین

به "کشف 800 تن مواد مخدر از سوی ایران در سال 97" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف 800 تن مواد مخدر از سوی ایران در سال 97"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید