کشف دانشمند ایرانی ناسا برای نجات جان فضانوردان

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، یافته ها این نگرانی را تقویت می نماید که فضانوردان می توانند با چالش های سلامتی قابل توجهی در فضا و در صورت اقامت طولانی مدت، به ویژه برای سفر به ماه و مریخ روبرو شوند. این کشف می تواند برای غلبه بر این مسائل بسیار مهم باشد.

کشف دانشمند ایرانی ناسا برای نجات جان فضانوردان

افشین بهشتی دانشمند ایرانی ناسا ممکن است به پاسخ این پرسش رسیده باشد که چرا فضانوردان در فضا دچار مسائل سلامتی می شوند و می گوید که ماهیت سلول های انسانی می تواند در این موضوع نقش داشته باشد. افرادی که مدت زمان طولانی در فضا اقامت دارند، با خطر ابتلا به اختلالات قلبی-عروقی و اختلالات خواب و دیگر مسائل سلامتی روبرو هستند، اما چرا؟ دانشمندان ممکن است پاسخی برای این سوال یافته باشند.

آن ها تحقیقاتی را منتشر نموده اند که نشان می دهد میتوکندری که نیروگاه فراوری نماینده انرژی سلول ها است، ممکن است نقشی اساسی در این موضوع داشته باشد. موش های دارای مسائل چشمی و کبدی در مطالعات، اغلب دارای اختلالات میتوکندریایی هستند.

این در حالی است که اسکات کلی فضانورد ناسا (حاضر در عکس خبر) ممکن است در اثر اختلالات میتوکندری با تغییر سیستم ایمنی در ایستگاه فضایی بین المللی در سال 2015 روبرو شده باشد. نمونه های گرفته شده از بسیاری از فضانوردان دیگر نیز از ادعای تغییر فعالیت میتوکندریایی در فضا پشتیبانی می نمایند.

دستیابی به موفقیت بالقوه در این زمینه تا حدودی به لطف پلتفرم منبع آزاد ناسا موسوم به GeneLab انجام شده است. این ابزار، حجم زیادی از داده های زیست شناسی فضایی را از سراسر دنیا از جمله اطلاعات سلولی و همچنین دی ان ای، آر ان ای و پروتئین ها جمع آوری می نماید.

یافته ها این نگرانی را تقویت می نماید که فضانوردان می توانند با چالش های سلامتی قابل توجهی در فضا و در صورت اقامت طولانی مدت، به ویژه برای سفر به ماه و مریخ روبرو شوند. این کشف می تواند برای غلبه بر این مسائل بسیار مهم باشد.

افشین بهشتی نویسنده اصلی این تحقیق به ناسا گفت که این کشف می تواند منجر به اقدامات متقابل و استفاده از دارو هایی گردد که باعث شوند فضانوردانی که برای مدت طولانی در فضا زندگی می نمایند، شرایط خوب خود را حفظ نمایند.

منبع: فرادید

به "کشف دانشمند ایرانی ناسا برای نجات جان فضانوردان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف دانشمند ایرانی ناسا برای نجات جان فضانوردان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید