چطور طول عمر باتری لپ تاپ را افزایش دهیم؟

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، معمولا یکی از نخستین قطعاتی که در لپ تاپ دچار مشکل می شوند، باتری ها هستند و اگرچه باتری ها عمر دائمی ندارند، اما می توان با آنالیز و نظارت بر سلامت آن ها، طول عمرشان را افزایش داد.

چطور طول عمر باتری لپ تاپ را افزایش دهیم؟

بیشتر کاربران لپ تاپ تصور می نمایند تا هر زمانی لپ تاپ شان از عهده انجام وظایف خود برآید، می توان از آن برای انجام امور مختلف رایانه ای استفاده کرد، اما این تصور اشتباه بوده و ممکن است لپ تاپ ها وقتی که بیشتر از هر زمان دیگر به وجود آن ها احتیاج دارید، ناگهان دچار ایراد شوند. پس بهتر است قبل از اینکه درگیر دردسرهای تعمیر دستگاه، بازیابی اطلاعات، تامین قطعه و... شوید به فکر چاره باشید.

فعالان بازار معتقدند طول عمر یک دستگاه تحت تاثیر عوامل مختلفی چون نحوه استفاده، ورود تکنولوژی های نوین و مدل های مبتنی بر فناوری های تازه و عوامل دیگری از این دست فرق دارد، با این حال گفته می گردد به طور میانگین عمر مفید یک لپ تاپ، سه تا چهار سال تخمین زده می گردد. البته محصولات بعضی برندها ممکن است عمر بیشتری داشته باشند، با این حال اگرچه در بسیاری موارد ممکن است خرابی یک قطعه در نگاه اول به معنی خاتمه یافتن عمر یک لپ تاپ نباشد، اما عدم یافتن قطعه در بازار، به علت عرضه مدل های تازه که بر تکنولوژی های نوین مبتنی هستند خط قرمزی روی ادامه حیات لپ تاپ می کشد.

در هر حال معمولا یکی از اولین قطعاتی که در لپ تاپ دچار مشکل می شوند، باتری ها هستند در این صورت اگر همچنان باتری لپ تاپ شما در بازار موجود باشد، می توانید با صرف مبلغی مشکل را رفع کنید اما در غیر این صورت شما برای استفاده از دستگاه خود باید لپ تاپ را به پریز برق متصل کنید که با این شیوه دیگر امکان آن را نخواهید داشت که از لپ تاپ خود در حین حرکت و هرجایی بهره ببرید، به عبارت دیگر با این شیوه لپ تاپ شما به یک دستگاه رایانه شبیه خواهد شد. بر همین اساس برترین راه آن است که از باتری خود مراقبت نموده و پس از شارژ باتری آن را از برق خارج کنید.

همانطور که وب سایت پی سی مگ اشاره می نماید، کارشناسان توصیه می نمایند زمانی که در محیطی ثابت هستید و امکان استفاده از پریز برق برای شما وجود دارد، از باتری استفاده نکنید تا بدین ترتیب عمر مفید آن را افزایش دهید. البته پیش از این کار حتما از محافظ نیز بهره ببرید تا نوسانات احتمالی برق آسیبی به دستگاه شما نرساند.

نکته دیگر آنکه یکی از دلایل خرابی سریع لپ تاپ اتصال مستقیم لپ تاپ به برق است، اگر دقت نموده باشید هنگامی که لپ تاپ را به برق وصل می کنید، گاهی اوقات جرقه های کوچکی در اطراف پریز به راحتی قابل مشاهده اند، همین جرقه ها یا به قولی نوسانات برق باعث می گردد که به لپ تاپ آسیب جدی وارد گردد.

استفاده از پریزها یا سه راهی ها یا محافظ جریان برق می تواند این مشکل را تا حد زیادی رفع کند. توصیه می گردد لپ تاپ را مستقیم به برق وصل نکنید. علاوه بر این همیشه سعی کنید از نرم افزارها و ضدویروس های مناسب و اصل بهره ببرید.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "چطور طول عمر باتری لپ تاپ را افزایش دهیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چطور طول عمر باتری لپ تاپ را افزایش دهیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید