پیشرفته ترین واحد فراوری قرص و کپسول ایران به بهره برداری رسید

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، کارخانه جدید فراوری داروهای جامد اکتوور (اکتوور2) همزمان با ولادت با سعادت حضرت ولیعصر(عج) به عنوان پیشرفته ترین واحد فراوری قرص و کپسول ایران با حضور وزیر بهداشت به بهره برداری رسید.

پیشرفته ترین واحد فراوری قرص و کپسول ایران به بهره برداری رسید

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، این کارخانه که با وجود موانع و محدودیت های تحریم با مشارکت کمپانی Merck آلمان احداث شده از ظرفیت فراوری سالانه 6 میلیارد عدد قرص و کپسول برخوردار است و می تواند احتیاج ایران و منطقه به داروهای این کمپانی را تامین کند.

این کارخانه به جدیدترین و پرسرعت ترین دستگاه های پرس قرص و بسته بندی مجهز است و فراوری آزمایشی آن از اواخر سال گذشته شروع شده است.

کارخانه داروسازی اکتوور2 در شهرک صنعتی بهارستان استان البرز ساخته شده است و دارای بیش از 10 هزار متر مربع زیربنا، 4200 متر مربع کلین روم (اتاق تمیز) و سه خط گرانولاسیون، 6 خط فراوری قرص و کپسول و 5 خط بسته بندی پرسرعت است.

ویژگی منحصر به فرد کارخانه اکتوور2، سیستم کاملا بسته و کنترل شده انتقال مواد و فراوری آن است که تمام پارامترهای محیطی از قبیل اختلاف فشار، دما و ... در آن با پیشرفته ترین تجهیزات و سیستم های روز جهان کنترل می گردد.

گروه دارویی اکتوور در حال حاضر در تامین بیش از 190 قلم دارو در 14 حوزه درمانی بیماران قلب و عروق، سرطانی، پیوند، ام اس، اعصاب، داخلی، زنان و بیماری های خاص فعالیت داشته و از ظرفیت فراوری بیش از 7 میلیارد عدد قرص و کپسول و حدود 100 میلیون آمپول، سرنگ از پیش پر شده، ویال تزریقی و لیو فیلیزه برخوردار است و در سه سال گذشته پیروز به احداث، تجهیز و بهره برداری از بیش از 30 هزار متر مربع فضای فراوریی جدید شده است.

منبع: همشهری آنلاین

به "پیشرفته ترین واحد فراوری قرص و کپسول ایران به بهره برداری رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشرفته ترین واحد فراوری قرص و کپسول ایران به بهره برداری رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید