پُرخوابی برای سالمندان چه خطراتی دارد؟

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، تحقیقات جدید نشان می دهد افراد بالای 65 سال که شب به خوبی می خوابند، اما در طول روز هم چرت می زنند با ریسک بالاتر ابتلا به مسائل پزشکی نظیر دیابت و سرطان روبرو اند.

پُرخوابی برای سالمندان چه خطراتی دارد؟

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال به نقل از مهر، دکتر موریس اوهایون، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه استنفورد آمریکا، در این باره می گوید: افزایش سن به معنای داشتن حس خستگی و خواب آلودگی نیست. خواب آلودگی بیش از حد در طول روز عمدتاً با مسائل پزشکی مرتبط است که باید برای پیگیری آن ها به پزشک مراجعه گردد.

در این مطالعه، محققان افراد بالای 65 سال مبتلا به Hypersomnolence را مورد آنالیز قرار دادند. در Hypersomnolence فرد در طول روز به شدت احساس خواب آلودگی می نماید. این افراد بعد از 9 ساعت خواب یا بیشتر هم احساس سرحالی نمی نمایند.

به گفته اوهایون برای افراد مبتلا به Hypersomnolence، این علائم حداقل سه بار در هفته و در طول یک دوره سه ماهه روی داد.

پژوهش ها نشان می دهد این نوع خواب آلودگی بیش از حد در طول روز با زوال مهارت های فکری و حافظه و حتی بیماری آلزایمر مرتبط است.

محققان بعد از آنالیز داده های افراد دریافتند ریسک ابتلا به دیابت نوع 2 در افرادی که در طول روز به شدت احساس خستگی می کردند 2.3 برابر بیشتر بود. ریسک سرطان در آن ها دو برابر و ریسک فشار خون بالا کمی بیش از دو برابر در این افراد بود.

منبع: همشهری آنلاین

به "پُرخوابی برای سالمندان چه خطراتی دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پُرخوابی برای سالمندان چه خطراتی دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید