بیماری مرگبار فصل سرما را جدی بگیرید

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، خبرنگاران : براساس گزارش مجله فوریت های پزشکی، مردی 34 ساله پس از خروج از حمام بی حال شد و بر زمین افتاد.

بیماری مرگبار فصل سرما را جدی بگیرید

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال به نقل از نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، طبق گزارش امدادگران مرد به سختی نفس می کشید و پوست او سراسر کهیر شده بود. وی از یک واکنش آلرژیک مهلک رنج می برد که به آنافیلاکسی مشهور است. وقتی امدادگران رسیدند، خانواده این فرد به آن ها گفتند که او سابقه آلرژی به هوای سرد را دارد. او قبلاً در واکنش به سرماخوردگی دچار حساسیت شده بود، اما آنافیلاکسی نبوده است.

در این گزارش آمده است که این عارضه پس از انتقال این فرد از ایالت میکرونزی که دارای آب و هوای استوایی است، به ایالت کلرادو، که دمای هوای سردتری دارد، آغاز شده است.

پزشکان با اپی نفرین و اکسیژن فرد را معالجه و او را به اورژانس منتقل کردند. وقتی او به بیمارستان رسید، عرق کرده بود و در تمام بدنش لکه های آلرژیک وجود داشت.

طبق گزارش کلینیک مایو، پزشکان در این بدن فرد، عارضه کهیر سرد را تشخیص دادند. کهیر سرد، واکنش پوستی آلرژیک است که پس از قرار دریافت در معرض دمای سرد، از جمله هوای سرد یا آب سرد بروز می کند.

در گزارش پیشین مجله لایف ساینس نیز آمده است که این علائم ممکن است پس از مصرف غذا یا نوشیدنی های سرد نیز پدیدار شوند.

شایع ترین علامت بیماری کهیر سرد، ظهور نقاط قرمز (کهیر) پس از قرار دریافت در معرض سرماست. اما در موارد شدیدتر، افراد ممکن است دچار آنافیلاکسی شوند که منجر به فشار خون پایین و باریک شدن مجاری تنفسی شده و تنفس را سخت می کند.

طبق گزارش کلینیک مایو، این واکنش ها معمولاً با قرار دریافت کل بدن در معرض سرما تشدید می شود، مثلا زمانی که افراد در آب سرد شنا می کنند و یا پس از خروج از حمام، در معرض هوای سرد قرار می گیرند.

پزشک با استفاده از آزمایش مکعب های یخ، که به صورت قرار دادن یک مکعب یخ روی پوست به مدت 5 دقیقه انجام می شود، به تشخیص قطعی می رسید. در این حالت اگر بیمار برآمدگی قرمز و برجسته ای روی پوست، محل قرار دادن مکعب یخ داشته باشد، به عنوان بیماری کهیر سرد تشخیص داده می شود.

میزان شیوع کلی این حالت به طور دقیق مشخص نیست. طبق گزارش یک موسسه ملی بهداشت در یک مطالعه در اروپا، میزان شیوع این بیماری 5 صدم درصد اعلام شده است.

در بیشتر موارد، علت این بیماری ناشناخته است، اما گاهی اوقات می تواند ژنتیکی باشد. در افراد دیگر، کهیر سرد ناشی از چیزی مانند عفونت ویروسی یا برخی از انواع سرطان است که بر سیستم ایمنی بدن تأثیر می گذارد.

لایف ساینس گزارش داد، واکنش آلرژیک به این دلیل رخ می دهد که قرار دریافت در معرض سرما باعث می شود سیستم ایمنی مواد شیمیایی به نام هیستامین آزاد کند، که واکنش التهابی را تحریک می کند.

این مرد 34 ساله در بیمارستان با آنتی هیستامین و استروئید ها تحت درمان قرار گرفت و حالش بهبود پیدا کرد. پیش از ترک بیمارستان به او توصیه شد از قرار دریافت در معرض آب سرد یا سایر شرایطی که کل بدن او در معرض سرما قرار گیرد، خودداری کند.

منبع: اقتصادنیوز

به "بیماری مرگبار فصل سرما را جدی بگیرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیماری مرگبار فصل سرما را جدی بگیرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید