پایین آوردن تب و برطرف سرماخوردگی با پونه!

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، مجله دلتا/ پونه گیاهی علفی از خانواده نعنائیان است که در جاهای مرطوب می روید و خواص بسیاری برای سلامتی دارد.

پایین آوردن تب و برطرف سرماخوردگی با پونه!

چای پونه به دلیل خاصیتش در ایجاد آرامش، تسکین دردهای روده و بهبود گوارش معروف شده است.

یاری به درمان بیماری های گوارشی

مصرف خوراکی پونه به درمان بیماری های گوارشی یاری می نماید. همچنین پونه با دفع گازهای انباشته شده در روده به بهبود نفخ شکم یاری می نماید.

بهبود گوارش و افزایش فراوری صفرا

چای پونه به گوارش یاری می نماید و به لطف خاصیت ضدانقباضی اش، یکی از درمان های عالی برای تسکین و کاهش دردهای معده به شمار می رود. یکی دیگر از خواص پونه خاصیت صفرا آوری آن است و با تحریک کبد، فراوری صفرا را افزایش می دهد. بنابراین مصرف معتدل پونه برای کسانی که می خواهند تعادل اسید و باز را حفظ و از بروز این بیماری ها جلوگیری نمایند، مفید است.

خلط آوری و یاری به درمان سرماخوردگی و برونشیت

پونه به خاطر داشتن مقدار زیادی منتول خاصیت خلط آوری دارد و برای کسانی که از مسائل تنفسی رنج می برند، مفید است. پونه به تخلیه ترشحات انباشته شده در ریه ها یاری می نماید. بنابراین برای درمان برونشیت و نیز درمان سرماخوردگی گزینه ای مناسب به شمار می رود.

تب بر

پونه تب بُر است و به درمان آنفولانزا و سرماخوردگی یاری می نماید. همچنین پونه تعریق را افزایش می دهد و به کاهش تب یاری می نماید.

آرام بخش و مسکن طبیعی

پونه آرام بخش و مُسکن خوبی است. چای پونه به ایجاد آرامش، کاهش عصبانیت و بهبود مسائل خواب یاری می نماید. در موارد شدیدتر که فرد دچار تشنج و هیستری می گردد، روغن پونه به آرامش اعصاب و مغز و در نتیجه درمان تشنج و توقف حملات یاری می نماید.

کاهش دردهای عضلانی

پونه به بی حسی اعصاب یاری می نماید. بنابراین در بهبود دردهای عضلانی و نیز بهبود روماتیسم و ورم مفاصل موثر است. پونه برای کسانی که میزان اسید اوریک بالایی دارند، نیز گزینه ای مناسب است. پونه با کاهش اسید اوریک به جلوگیری از بیماری هایی که ذکر کردیم، یاری می نماید.

مبارزه با عفونت ها

یکی دیگر از خواص پونه مبارزه با عفونت هاست. بنابراین مصرف آن برای بهبود عفونت های مجرای ادراری، کلیه و رحم توصیه می گردد. مصرف مقادیر اندک روغن پونه به نابودی میکروب ها و باکتری ها یاری می نماید.

استعمال خارجی پونه با خاصیت التیام بخشی و ضدعفونی نمایندگی اش به تمیز کردن زخم ها، پیشگیری از عفونت ها و بهبود سریع تر زخم ها یاری می نماید.

تنظیم چرخه های قاعدگی

پونه با تنظیم چرخه های قاعدگی یاری می نماید تا این چرخه ها به موقع ایجاد شوند. این ویژگی پونه به لطف تحریک هورمون های استروژن و پروژسترون اتفاق می افتد.

منبع: همگردی

به "پایین آوردن تب و برطرف سرماخوردگی با پونه!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پایین آوردن تب و برطرف سرماخوردگی با پونه!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید