وزیر امور خارجه زوایایی از گفتمان سیاست خارجی متوازن و تعامل هوشمند دولت را تبیین کرد

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، تهران (پانا) - وزیر امور خارجه امروز به منظور پاسخگویی به سوالات تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی حضور یافت و زوایایی از گفتمان سیاست خارجی متوازن، دیپلماسی پویا و تعامل هوشمند دولت را تبیین کرد.

وزیر امور خارجه زوایایی از گفتمان سیاست خارجی متوازن و تعامل هوشمند دولت را تبیین کرد

حسین امیرعبداللهیان در نشست کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به سوالات متنوع نمایندگان درباره حوزه های نظری و عملی سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در دولت مردمی و تحول خواه سیزدهم پاسخ داد.

وزیر امور خارجه در این نشست در زمینه سیاست همسایگی، دیپلماسی مالی، گذرگاه های مرزی، دیپلماسی انرژی و آب و دستاوردهای سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در ماه های اخیر دیدگاه های وزارت امورخارجه را برای نمایندگان سوال کننده و اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تشریح و زوایایی از گفتمان سیاست خارجی متوازن، دیپلماسی پویا و تعامل هوشمند دولت را تبیین کرد.

براساس این گزارش، نمایندگان حاضر، علاوه بر طرح سوالات، انتظارات و پیشنهادات خود در مورد سیاست خارجی را مطرح نموده و بعضی موضوعات کارشناسی در حوزه رابطه با همسایگان و مسایل حوزه های انتخابیه خود در بخش بین الملل را مورد تاکید قرار دادند.

این نشست که براساس آیین نامه مجلس شورای اسلامی درباره سوالات نمایندگان از وزیر امور خارجه برگزار گردید، در محیط تفاهم و هم افزایی مجلس و وزارت امور خارجه همراه بود.

بخش مهمی از سوالات نمایندگان به سدسازی ها در ترکیه و اففانستان و آثار سوء آن بر کشورمان اختصاص داشت. نمایندگان سوال کننده خواهان پیگیری جدی این موضوع مهم از وزارت خارجه شدند.

منبع: خبرگزاری پانا

به "وزیر امور خارجه زوایایی از گفتمان سیاست خارجی متوازن و تعامل هوشمند دولت را تبیین کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر امور خارجه زوایایی از گفتمان سیاست خارجی متوازن و تعامل هوشمند دولت را تبیین کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید