وزارت بهداشت: مدارس کشور به طور همزمان بازگشایی نشوند

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، معاون درمان وزارت بهداشت گفت: ضرورت دارد که مدارس به شکل منطقی و معقول بازگشایی گردد و این تصمیم باید به گونه ای اجرا گردد که زنجیره بیماری کرونا نیز قطع گردد.

وزارت بهداشت: مدارس کشور به طور همزمان بازگشایی نشوند

به گزارش گروه اجتماعی نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، قاسم جان بابایی در حاشیه جلسه کمیته علمی کرونا که در بیمارستان قلب شهید رجایی برگزار گردید، گفت: امروز چهل و پنجمین جلسه کمیته علمی کشوری کرونا و چهارمین جلسه در دولت تازه برگزار گردید و در آن موضوعاتی مانند تصمیم کمیته علمی برای بازگشایی مدارس و موسسات آموزشی، ارزیابی هوشمندسازی محدودیت ها در سه استان قزوین، آذربایجان غربی و کردستان، ارزیابی خدمات آزمایشگاهی در روش های مولکولی و آنتی ژنی و آنالیز ژنی، عفونت های قارچی یا قارچ سیاه و استفاده از طب ایرانی به عنوان طب مکمل برای بیماران کووید19 آنالیز شد.

وی اضافه کرد: کمیته علمی در خصوص بازگشایی مدارس و موسسات آموزشی، تصمیم گیری علمی نموده و جوانب مختلف، در نظر گرفته می گردد. باید سود و زیان باز و بسته بودن مدارس را مورد توجه داشته باشیم اما عدم بازگشایی مدارس، آسیب های جبران ناپذیری را به دانش آموزان وارد می نماید و ضروری است که برای بازگشایی مدارس، تصمیم گیری گردد که البته ملاحظاتی دارد.

معاون وزیر بهداشت مطرح کرد: اولویت بازگشایی مدارس ترجیحا باید در استان ها و مناطقی باشد که کمترین مقدار بار بیماری را دارند چون بار بیماری، مهم ترین فاکتور در هر منطقه است و بار بیماری، به عنوان مهم ترین مولفه باید مورد توجه قرار گیرد و نباید مدارس در کل شهرستان های قرمز، زرد، نارنجی و آبی همزمان بازگشایی شوند.

جان بابایی توضیح داد: یکی از مسائل مهم این است که چه دروسی در مدارس و موسسات آموزشی حتما باید حضوری ارائه گردد چون در دروس حضوری، کارایی روش های مجازی، موثر نیست و حتما باید این ملاحظه نیز برای بازگشایی مدارس در نظر گرفته گردد. بعلاوه زیرساخت هایی در وزارت آموزش و پرورش مانند واکسیناسیون دانش آموزان، تامین ماسک، شستشوی مداوم دست ها و فضای فیزیکی مناسب نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

وی در خصوص برداشتن بعضی محدودیت ها در تهران، گفت: خوشبختانه فرایند مرگ و میر، بستری و بار سرپایی در تهران رو به کاهش است. یکی از مولفه های محدودیت ها، لغو ساعات دورکاری کارمندان در تهران است اما مولفه اصلی، رعایت پروتکل های بهداشتی است که به کرات در خصوص آن گفته شده است. وقتی مردم به راحتی به رستوران می فرایند، عاقلانه نیست بگوییم ادارات با نیمی از ظرفیت خود کار نمایند!

معاون درمان وزارت بهداشت تاکید نمود: در حال حاضر، اولویت اصلی وزارت بهداشت، واکسیناسیون افراد بالاتر از 12 سال است. واکسن در مطالعاتی که اجرا شده و آمارهایی که داریم، بی شک در کاهش مرگ و میر و بستری افراد میانسال و سالمند موثر بوده است. در سالمندان، مرگ و میر بیش از 20 درصد کاهش پیدا نموده البته واکسیناسیون سالمندان قبل از پیک پنجم انجام شد و اگر بخواهیم قضاوت صحیح کنیم باید زمان بیشتری بگذرد چون روزانه بالای یک میلیون دُز واکسن در کشور تزریق می گردد و تاثیر واکسیناسیون در پیشگیری از پیک های بعدی کرونا است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "وزارت بهداشت: مدارس کشور به طور همزمان بازگشایی نشوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت بهداشت: مدارس کشور به طور همزمان بازگشایی نشوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید