واکسن کرونا برروی قدرت باروری تاثیری ندارد

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، نتایج یک مطالعه نو نشان می دهد که واکسن کووید19 ممکن است بر عادت ماهیانه زنان تأثیر بگذارد، اما بر قدرت باروری تاثیری ندارد.

واکسن کرونا برروی قدرت باروری تاثیری ندارد

به گزارش گروه اجتماعی نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، یک مطالعه نو نشان می دهد که واکسن های کووید 19 می توانند به طور موقت و جزئی بر چرخه قاعدگی زنان تأثیر بگذارند، اما این تغییرات به سختی قابل تشخیص هستند.

محققان همچنین تاکید می کنند که واکسن ها بر باروری تأثیر نمی گذارند.

این مطالعه نشان داد که تغییرات در چرخه های قاعدگی به سختی قابل تشخیص است و هیچ نشانه ای از مضر بودن برای شرکت کنندگان مطالعه یا سطح باروری آن ها را نشان نمی دهد.

در این مطالعه نزدیک به 4000 نفر شرکت داشتند که 2403 نفر واکسینه شده و 1556 نفر واکسینه نشده بودند.

یافته ها نشان داد واکسن های کووید 19 کمتر از 1 روز در طول چرخه قاعدگی تغییر ایجاد می کنند.

ترانه شیرازیان، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه نیویورک، گفت: این واکسن اختلالات خفیفی را در چرخه قاعدگی برای برخی زنان نشان داده است. البته به عنوان یک تغییر مختصر گزارش شده است، و منجر به تغییر طولانی مدت یا اختلال در باروری نمی شود.

هنوز علت این تغییر تعیین نیست. اما مهم ترین چیزی که محققان می گویند این است که تغییرات حداقل بوده و برای باروری مضر نیستند.

نتایج این مطالعه ممکن است تردید واکسن را در میان برخی افزایش دهد، اما کارشناسان اصرار دارند که واکسن های کووید 19 برای همه بیخطر هستند.

شیرازیان در ادامه اضافه کرد: نتایج این مطالعه نباید مانع دریافت واکسن شود. در واقع، بیماری کووید احتمالاً بیشتر از واکسن، چرخه قاعدگی را مختل خواهد کرد. واکسن بهترین راه برای جلوگیری از بستری شدن در بیمارستان و مرگ ناشی از بیماری کووید است. واکسن باروری شما را مختل نمی کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "واکسن کرونا برروی قدرت باروری تاثیری ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسن کرونا برروی قدرت باروری تاثیری ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید