واقعیت هایی جالب درباره گیاه خردل

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، گیاه خردل در سرتاسر جهان به خاطر تنوع و فواید مختلف خود شناخته شده است. دو دسته Brassica و Sinapis از انواع خردل است و گونه های مختلف گیاه خردل را تشکیل می دهد. دانه های خردل میزان کوچکی دارد و

واقعیت هایی جالب درباره گیاه خردل

مترجم: امین حسین پور

منبع:راسخون

گیاه خردل در سرتاسر دنیا به خاطر تنوع و فواید مختلف خود شناخته شده است. دو دسته Brassica و Sinapis از انواع خردل است و گونه های مختلف گیاه خردل را تشکیل می دهد. دانه های خردل مقدار کوچکی دارد و به اسم ادویه و چاشنی در ترکیب با مواد دیگر استفاده می گردد. از دانه خردل بعلاوه برای درست کردن روغن خردل استفاده می گردد. خردل سرشار از کلسیم، پتاسیم و ویتامین هایی مانند ویتامین C و A است.

گیاه خردل شامل انواع گونه های مختلف از جمله سفید، سیاه و قهوه ای است که در قسمت های مختلف دنیا یافت می گردد. خردل سفید در آفریقای شمالی، خاور میانه و منطقه ها مدیترانه ای رشد می نماید. خردل قهوه ای یا خردل هندی بومی کوهپایه های هیمالیاست و به طور تجاری در آمریکا، انگلیس، دانمارک و کانادا پرورش داده می گردد. خردل سیاه در کشور های شیلی و بعضی قسمت های آمریکا و آرژانتین وجود دارد. استان ساسکاچوان در کانادا بزرگ ترین فراوری کننده دانه خردل در دنیاست که نصف دانه خردل دنیا را فراوری می نماید! انواع مختلف دیگر خردل علاوه بر خردل سفید، سیاه و قهوه ای هم وجود دارد.

خردل یکی از قدیمی ترین ادویه ها و چاشنی ها در دنیاست.

در هند و دانمارک مردم بر این باورند که پاشیدن دانه های خردل در اطراف خانه ارواح شیطانی را دور می نماید.

آمریکا بزرگ ترین مصرف کننده خردل در دنیا است.

روز ملی خردل و جشنواره خردل همه ساله در اولین شنبه ماه آگوست جشن گرفته می گردد.

موزه مونت هوراب در ویسکانسین به طور کامل به گیاه خردل اختصاص داده شده است. این موزه دارای کلکسیونی از 5،000 شیشه خردل است که از 60 کشور و 50 ایالات مختلف جمع آوری شده است.

مثلث U نظریه ای مشهور است که رابطه منحصر به فرد بین گونه های مختلف خردل که در سرتاسر دنیا توسعه یافته است را شرح می دهد. این نظریه در سال 1935 به وسیله و جانگ-چون گیاه شناس کره ای ارائه شد.

خردل قبل از کاربرد هایی که در آشپزی دارد به خاطر فواید دارویی خود شناخته شده بود. یونانیان از خمیر خردل برای دندادن درد، افزایش اشتها و بهبود گردش خون استفاده می نموده اند.

هر ساله حدود بیشتر از 400 میلیون کیلوگرم خردل در دنیا مصرف می گردد.

تقریبا همه قسمت های گیاه خردل قابل استفاده است و برگ های آن جوشانده و به اسم سبزیجات مصرف می گردد. پرورش دادن خردل بسیار راحت است و به مراقبت زیادی احتیاج ندارد. خردل سرما را دوست دارد و در اوایل بهار مناسب کاشت است. مقدار گیاه خردل معمولاً بین حدود 90 تا 100 سانتی متر است و به محیط، کود مورد استفاده و مراقبت مناسب از گیاه بستگی دارد.

با یاری روش های الکترونیک مدرن دانشمندان دریافته اند دانه های خردل دارای قدرت بسیار زیادی است. مطابق تحقیقات صورت گرفته یک دانه کوچک به شعاع 1 میلی متر میدان انرژی زیستی به شعاع 100 میلی متر ایجاد می نماید. این میدان های انرژی فرآیند های بیوشیمیایی را فعال و فرآیند های ترمیمی بدن را تسریع می نماید. چون انرژی زیستی خردل درست مانند میدان انرژی بدن انسان است، دانه های خردل به حفظ سلامت ما یاری می نماید.

منبع: راسخون

به "واقعیت هایی جالب درباره گیاه خردل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واقعیت هایی جالب درباره گیاه خردل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید