مهدی طارمی علت جنگ دو سرمربی سرشناس

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، دقایقی بعد از دربی اسپورتینگ-پورتو و زمانی که سکو های سبزرنگ ورزشگاه ژوزه آلوالاد از تماشاگر خالی می شدند، طرفداران پورتو که در گوشه ای از ورزشگاه استقرار یافته بودند، یک صدا مهاجم ایرانی تیم شان را تشویق می کردند. این تشویق به پاس بازی درخشان امشب مهدی طارمی در این ورزشگاه بود، او شجاعانه و احتمالاً برخلاف نظر سرمربی، پنالتی تساوی بخش وارد دروازه حریف کرد و سپس با یک پاس گل استثنایی عامل فزونی 2-1 پورتو در این ملاقات حساس در خانه حریف در نیمه نهایی جام حذفی پرتغال شد.

مهدی طارمی علت جنگ دو سرمربی سرشناس

طارمی بعد از گلزنی همان کاری را کرد که همواره می نماید؛ بوسیدن ساعد، اشاره به لوگوی پورتو و سپس بلند شدن روی یک پا. البته این بار او یک حرکت اضافه را هم چاشنی کارش نموده بود، دعوت به سکوت هواداران اسپورتینگ که خشم و واکنش آنی آن ها را در پی داشت و صدالبته غرور و هیجان آبی ترین قسمت های استادیوم را به نهایت رساند.

مهدی طارمی به جز گلزنی و گلسازی، با حرکات موثر در دفاع تیمی، توپ دزدی های ناگهانی و دو حرکت موثر دفاعی در دقایق انتهای از جمله برگرداندن یک توپ خطرناک با قیچی از مقابل دروازه و سپس ناکام کردن مهاجم اسپورتینگ در ثانیه های انتهای بازی، تاثیر عجیب و غریبی در برد 2-1 پورتو داشت.

او که با آمادگی به میدان آمده بود، پس از گل دوم هم یک فرار تماشایی از سمت راست و یک دریبل دوطرفه را به نمایش گذاشت که حرکتش به انتها نرسید، اما وجود هواداران پورتو و علاقه مندان فوتبال در سراسر دنیا را غرق آدرنالین کرد.

جالب این که او در جنجال انتهای مسابقه هم نقش خود را داشت؛ زمانی که داور بعد از 8 دقیقه، سوت انتها این مسابقه پر زد و خورد را کشید، روبن آموریم سرمربی اسپورتینگ که از او به عنوان یکی از آینده دارترین سرمربیان دنیا یاد می گردد، با عصبانیت و قدم های سریع به سمت سرخیو کونسیسائو سرمربی پورتو آمد و با حرکت دست به او طعنه زد که بازیکنی در تیمش دارد که دایو می نماید و ناجوانمردانه بازی ها را می برد.

کونسیسائو البته لبخندی بر لب داشت و برخلاف همواره، کاملاً خونسرد به حرف های سرمربی تیم بازنده گوش داد و واکنش خاصی هم از خود به نمایش نگذاشت؛ با این حال مهدی طارمی که از آن جا رد می شد، سرش را وارد معرکه آخر بازی کرد و احتمالاً چیزی به آموریم سرمربی حریف گفت و سپس با خنده خطاب به هم تیمی ها، از ماجرا دور شد و شادی پیروزی مهم امشب مقابل اسپورتینگ را شروع کرد.

فرمی که مهدی طارمی سال جاری در رقابت های مختلف در پورتو، از لیگ قهرمانان تا لیگ قهرمانی و جام حذفی از خود نشان داده، او را تبدیل به ستاره اصلی تیم نموده است؛ حتی اگر لوئیس دیاز به عنوان خرید فصل به لیورپول رفته باشد.

طارمی با او و بدون او، همچنان درخشان، موقعیت ساز و هیجان انگیز است؛ بازیکنی که هواداران برایش می میرند.

ورزش سه

منبع: فرارو

به "مهدی طارمی علت جنگ دو سرمربی سرشناس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهدی طارمی علت جنگ دو سرمربی سرشناس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید