معمای هوش؛ کدام زن پیروز به حمل آب می گردد؟

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، سوال هوش حمل آب درباره سختی های زندگی در روستاست. زندگی در روستا علاوه بر زیبایی هایش سختی ها و مسائل خاص خودش را هم دارد. زنان و مردان روستایی بسیاری از تولیداتشان را خودشان انجام می دهند.

معمای هوش؛ کدام زن پیروز به حمل آب می گردد؟

در این تصویر دو زن روستایی را مشاهده می کنید که از رودخانه با خود آب حمل می نمایند. به نظر شما کدامیک آب بیشتری با خود حمل نموده و به خانه می رساند؟

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

پاسخ سوال هوش حمل آب

زنی که در سطل فلزی آب حمل می نماید پیروز می گردد آب بیش تری به خانه برساند.

ممکن است به نظر برسد سطل های چوبی حاوی آب بیش تری هستند، اما یکی از آن ها سوراخ است؛ بنابراین تا به خانه برسند بخش زیادی از آب از سطل چوبی می ریزد و هدر می رود. پس زن سمت راست پیروز خواهد شد.

سوال هوش حمل آب درباره سختی های زندگی در روستاست. زندگی در روستا علاوه بر زیبایی هایش سختی ها و مسائل خاص خودش را هم دارد. زنان و مردان روستایی بسیاری از فراوریاتشان را خودشان انجام می دهند.

در کشور های پیشرفته تر روستا ها نیز دارای امکانات خوب هستند؛ اما همچنان بسیاری از روستا ها از امکانات اولیه زندگی شهری محروم هستند. یکی از آن ها دسترسی به آب است. این نیازمندی ها مردم روستا را به مشارکت جمعی تشویق می نماید از این رو می توان این طور تصور کرد که همکاری و نوع دوستی در روستا ها به مراتب بیشتر از شهر ها باشد.

تا پیش از این گمان می شد آب و هوای روستا به علت وجود گیاهان و درختان بسیار و یا دوری از منابع فراوری آلودگی بسیار پاک باشد؛ اما با توجه به آلودگی های محیط زیستی و فعالیت های صنعتی کارخانه ها، از بین رفتن پوشش گیاهی و مسائلی از این قبیل، این موهبت بزرگ در معرض تهدید جدی واقع شده است.

منبع: گفتنی

منبع: فرادید

به "معمای هوش؛ کدام زن پیروز به حمل آب می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معمای هوش؛ کدام زن پیروز به حمل آب می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید