ماجراهای سفر جلال به کویر در کتاب شب

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال ، به نقل از روابط عمومی رادیو تهران؛ محمدباقر رضایی، سردبیر برنامه، با اعلام این خبر گفت: برنامه کتاب شب، بازخوانی رمان ها و کتاب های مشهور ایران و جهان را به عهده دارد و زندگینامه داستانی مفاخر و مشاهیر را هم به مناسبت، بازخوانی می کند. این هفته یکی از تک نگاریهای زنده یاد جلال آل احمد با نام گذری به حاشیه کویر روایت خواهد شد.

ماجراهای سفر جلال به کویر در کتاب شب

به گفته رضایی، جلال آل احمد وقتی به سفر می رفت، دیده ها و شنیده هایش را یادداشت می کرد و آنها را در قالب کتاب یا مقاله ای مفصل به چاپ می سپرد.

این نوشته های جسورانه، اغلب هم کار دستِ او می داد و به خاطر آنها بازخواست می شد.

نوشته هایی مانند: اورازان، تات نشین های بلوک زهرا، جزیره خارک دُرّ یتیمِ خلیج، سفر به شهر بادگیرها، گزارشی از خوزستان و گذری به حاشیه کویر.

این تک نگاریِ آخر، در پنج قسمت 20 دقیقه ای تنظیم رادیویی شده و با صدای بهروز رضوی در برنامه کتاب شب روایت خواهد شد.

سردبیر و نویسنده برنامه محمدباقر رضایی، تهیه کننده زرین کشاورز، صدابردار محسن فراهانی و متولیِ تولید این برنامه، گروه اخلاق و زندگی شهروندی رادیو تهران است.

علاقه مندان می توانند در ساعت 23:30 شنونده این کتاب صوتی باشند.

مخاطبان در سرتاسر دنیا هم می توانند از طریق وب سایت WWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبکه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید. در محدوده استان تهران از طریق موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز و ای.ام ردیف 1332 کیلوهرتز شنونده ما باشید.

همچنین شنوندهین از سرتاسر کشور هم می توانند شبکه رادیویی تهران را از طریق گیرنده های دیجیتال (ست تاپ باکس) دریافت کنند.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "ماجراهای سفر جلال به کویر در کتاب شب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجراهای سفر جلال به کویر در کتاب شب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید