شورای راهبری دانش بنیان به ریاست رئیس جمهور تشکیل می گردد

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال به نقل از خانه ملت، اسفندیار اختیاری درباره آخرین شرایط طرح جهش فراوری دانش بنیان گفت: کلیات طرح جهش فراوری دانش بنیان، در شور اول به تصویب صحن علنی مجلس و در شور دوم، جزئیات آن در 20 ماده به تصویب کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری رسید و در حال ویرایش نهایی برای قرار گرفتن در دستور کار صحن علنی است.

شورای راهبری دانش بنیان به ریاست رئیس جمهور تشکیل می گردد

نماینده مردم زرتشتیان در مجلس شورای اسلامی درباره ضرورت تدوین این طرح، گفت: با توجه به توسعه شرکت های دانش بنیان و احتیاجهای به وجود آمده برای این ستون مالی کشور، جهت برطرف مسائل در این موضوع و به خصوص به روز کردن قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان که در سال 1389 تصویب شده، این طرح تدوین و ارائه شده است.

کاهش درگیری شرکت های دانش بنیان با بوروکراسی اداری

وی اضافه کرد: در این طرح، حمایت های قانونی و مورد احتیاجی که در آن قانون نیامده است یا در آن قانون، مشکل تفسیر داشت، بطور شفاف آورده شده است. ضمناً به گونه ای ساختارها تغییر نموده که شرکت های دانش بنیان، درگیری کمتری با بوروکراسی اداری داشته باشند و حمایت از اقتصاد دانش بنیان جزو وظایف کابینه دولت هم باشد.

بدنه دولت موظف به همکاری با شرکت های دانش بنیان می شوند

نماینده مردم در مجلس یازدهم در پاسخ به این سئوال که آیا با تصویب این طرح در ساختار دولت هم تغییری ایجاد خواهد شد یا خیر، گفت: ساختار دولت تغییر نمی کند ولی وظایف بعضی از اعضای کابینه تغییر نموده و همراهی با مباحث مالی دانش بنیان در این وظایف پررنگ تر دیده شده است. این احتیاج مهم کشور بوده که باید بدنه اجرایی کشور هم با نگاه ویژه با این ستون مالی همکاری نمایند.

شورای راهبری دانش بنیان به ریاست رئیس جمهور ایجاد خواهد شد

اختیاری درباره اینکه گفته شده با تصویب این طرح، شورای جدیدی تحت اسم شورای راهبری دانش بنیان به ریاست رئیس جمهور، دبیری و نایب رئیسی معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور تشکیل می گردد، گفت: در این شورا که علاوه بر ریاست جمهور و معاون علمی و فناوری، چند وزیر هم حضور دارند، وظایف متعددی تعریف شده که مهمترین آن، تدوین برنامه های اجرایی که شرکت های دانش بنیان به آن احتیاج دارند. به عبارت بهتر، غیر از سیاستگذاری برای این شرکت ها که در اختیار شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری است، کلیه امور و هماهنگی های دیگر مربوط به اقتصاد دانش بنیان در چارچوب قانون، جزو وظایف این شورا است.

افزایش اعتبار 3 هزار میلیارد تومانی صندوق نوآوری و شکوفایی

رئیس کمیته پژوهش و فناوری کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس در پاسخ به این سئوال که آیا برای صندوق نوآوری و شکوفایی تکلیف و وظیفه جدیدی مشخص شده است، گفت: در این قانون به سرمایه صندوق، 30 هزار میلیارد ریال اضافه شده و جهت همکاری بخش های مختلف بازار سرمایه کشور با این صندوق، مواد قانونی آورده شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "شورای راهبری دانش بنیان به ریاست رئیس جمهور تشکیل می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شورای راهبری دانش بنیان به ریاست رئیس جمهور تشکیل می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید