سیل ویرانگر در کوئینزلند و نیوساوت ولز

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، درپی هشدار مقام های استرالیایی درباره جاری شدن سیل در شهر های ساحلی شرقی این کشور دستور تخلیه ده ها هزار نفر از منازل شان صادر شد.

سیل ویرانگر در کوئینزلند و نیوساوت ولز

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، این درحالی است که تا به امروز 9 نفر از آغاز وقوع سیل این کشور در روز پنجشنبه کشته شده اند و گروه های امداد و نجات امروز در پی یافتن دستکم 4 نفر مفقود شده می باشند.

برپایه این گزارش همه 9 نفری که در جریان این سیل جان خود را از دست دادند سعی نموده بودند از جاده های سیل گرفته با اتومبیل و یا با پای پیاده عبور نمایند. یکی از آن ها مردی بود که اتومبیلش زیر آب رفته و غرق شده بود.

اسکات موریسون نخست وزیر استرالیا بارش های غیرقابل پیش بینی اخیر را بمب آب و هوایی نامید و گفت نیرو های دفاع این کشور به منطقه ها سیل زده اعزام شدند تا عملیات امداد و نجات را رهبری و پوشش دهند.

اداره هواشناسی استرالیا اعلام نمود در بخش های شمالی استان نیو ساوت ولز همچنان خطر وجود دارد و سیل و باران از جنوب استان همسایه یعنی کوئینزلند به سمت این استان حرکت نموده است.

در حال حاضر ده ها هزار نفر از منطقه ها سیل زده تخلیه شده اند و بیش از ده ها هزار نفر نیز در شرایط هشدار برای تخلیه قرار دارند. هزاران مدرسه تعطیل شده و دستکم 50 هزار خانه با قطعی برق روبرو هستند.

شرکت بیمه سان کورپ امروز اعلام نمود بیش از 5 هزار مطالبه و گزارش درخصوص سیل دریافت نموده که تخمین می زند هزینه ای حدود 75 میلیون دلار استرالیا معادل 54 میلیون دلار آمریکا به جا گذاشته است.

منبع: فرارو

به "سیل ویرانگر در کوئینزلند و نیوساوت ولز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیل ویرانگر در کوئینزلند و نیوساوت ولز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید