سکه های کشف شده در سلطانیه تقلبی است

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زنجان از تقلبی بودن 103 سکه تاریخی و تعدادی اقلام کشف شده در شهرستان سلطانیه خبر داد.

سکه های کشف شده در سلطانیه تقلبی است

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان، امیر ارجمند امروز سه شنبه 30 اردیبهشت ماه 99 در این باره گفت: طی روزهای گذشته در عملیاتی نیروی انتظامی سلطانیه پیروز به کشف و ضبط 103 عدد سکه و تعداد 22 شی ء تقلبی شدند. تمامی این اقلام برای بررسی و کارشناسی به اداره کل استان تحویل داده شدند.

او در ادامه با اشاره به نتایج بررسی ها مطرح نمود: پس از بررسی های لازم و مطالعه و کارشناسی دقیق از سوی کارشناس باستان شناسی، معین شد که نوع جنس فلز سکه ها از آلیاژ برنج (هم رنگ طلا) است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زنجان ادامه داد: همچنین در بررسی ها معین شد جعل نقش پشت و روی سکه ها از روی سکه های دوره تاریخی ساسانی الگوبرداری شده است.

او شرح داد: این سکه ها هیچ گونه ارزش تاریخی و فرهنگی ندارند.

ارجمند خاطرنشان کرد: جرم انتسابی عاملان خریدوفروش اشیای گفته شده به صورت صریح در بند دو ماده 562 قانون مجازات اسلامی ذکر شده است و با توجه به این که فروشنده به جعل این اشیا اقدام کرده است، جرم انتسابی تشدید می شود.

منبع: میراث آریا

به "سکه های کشف شده در سلطانیه تقلبی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سکه های کشف شده در سلطانیه تقلبی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید