ساکنان این منطقه بعد از 65 روز خورشید را دیدند

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، آخرین باری که 4500 ساکن یوتکیاجویک در منطقه آلاسکا، خورشید را دیده بودند، روز هجدهم نوامبر سال 2022 (27 آبان سال جاری) بود.

ساکنان این منطقه بعد از 65 روز خورشید را دیدند

غزال زیاری- بعد از 65 روز زندگی بدون آفتاب، شهر یوتکیاجویک در منطقه آلاسکا بالاخره روز دوشنبه خورشید را دید.برای اول ین بار در امسال میلادی، ساکنان آلاسکا، منطقه ای که حدودا 500 کیلومتر با دایره قطب شمال فاصله دارند، در ساعت 1.03 بعدازظهر روز دوشنبه چشم شان به جمال خورشید روشن شد. البته همین ملاقات هم مدت زمان زیادی طول نکشید و خورشید در ساعت 2.15 بعدازظهر غروب کرد.

آخرین باری که 4500 ساکن این منطقه، خورشید را دیده بودند، روز هجدهم نوامبر سال 2022 (27 آبان امسال) بود.

زندگی در تاریکی

عکاسی به نام مارک ماهانی، برای تجربه تماشای اولین طلوع خورشید در سال 2022 به منطقه یوتکیاجویک در شمالی ترین بخش ایالات متحده آمریکا رفت.

او از ساکنان این شهر، پلیس و بومیان آلاسکا این سوال را عنوان نمود که زندگی در تاریکی چگونه است و این شهر را در زمستان مکانی پرانرژی توصیف کرد و در این باره گفت:در آن بازه زمانی از سال، زندگی در این منطقه در آلاسکا خیلی سخت است. جرایم اوج می گیرند و حتی آمار فساد و سوءاستفاده های مختلف هم افزایش می یابد. پلیس محلی به صورت تصادفی تماس هایی از ساکنین دریافت می نماید که به پلیس می گویند که سردرگم هستند و نمی دانند که چه ساعتی از روز یا چه روزی از هفته است.

بالاخره خورشید بالا می آید

در چند روز آینده، ساکنان شهر یوتکیاجویک روزانه حدود 25 دقیقه آفتاب را می بینند. اما درماه فوریه (اواسط بهمن تا اواسط اسفند) اوضاع برایشان کمی بهتر می گردد و روزانه 10 دقیقه بیشتر خورشید را خواهند دید.

در اواسط ماه مارس (اواخر اسفند)، طول روز در این شهر به 12 ساعت می رسد و در روز 23 مارس (سوم فروردین) خورشید به زیر سطح افق می خزد؛ البته نه خیلی. در آن موقع یوتکیاجویک در تمام طول شب حالت گرگ ومیش خواهد داشت.

آخرین باری که آسمان این منطقه در طول تمام روز در تاریکی فرو می رود، 23 آوریل است (3 اردیبهشت)؛ یوتکیاجویک که نام اصلی آن بارو است، در روز 12 می سال 2023 (22 اردیبهشت 1402)، تبدیل به سرزمین خورشید نیمه شب خواهد شد و خورشید تا روز دوم آگوست (11 مرداد) دوباره به زیر خط افق نخواهد رفت.

البته در زمستان آسمان این منطقه کاملا تاریک نمی گردد و درحالی که خورشید پائین تر از خط افق است، زاویه بسیار کمی از نور خورشید، منطقه را در درجات مختلفی از گرگ و میش نگه می دارد.

اداره ملی اقیانوسی و جوی آمریکا (NOAA)، در خصوص این گرگ و میش می گوید: در این شرایط، درخشان ترین ستاره ها و سیاره ها را می بینید و در هر شرایط آب و هوایی، افراد می توانند افق را ببینند. گاهی وقت ها حتی به نورهای مصنوعی نیز احتیاج نخواهد بود. از نظر تکنیکی، خورشید حدبیشتر 6 درجه پائین تر از خط افق خواهد رفت.

در طول زمان گرگ و میش دریایی، افق هنوز قابل رویت است؛ ولی طبق اعلام اداره ملی اقیانوسی و جوی آمریکا، بیشتر فعالیت های خارج از منزل، باید زیر نور مصنوعی انجام شوند.

بیشتر رصد نمایندگان معمولی، هنوز آسمان را در شرایط گرگ و میش نجومی، آسمانی تاریک می نامند. اگرچه در این شرایط افق قابل رویت نیست، ولی ستاره ها و سیاره های کم نور را می توان مشاهده کرد. در این هنگام خورشید 18 تا12 درجه پائین تر ازخط افق است. زمانی که خورشید بیش از 18 درجه پائین تر از خط افق برود، اداره ملی اقیانوسی و جوی آمریکا، آسمان را کاملا تاریک می نامد.

مارک کنده، استاد فیزیک در پاسخ به این سوال که مردم آلاسکا چطور روز ابدی را جشن می گیرند گفت: روز ابدی، روز هیجان انگیزی در طول سال است که با بازگشت خورشید به آسمان آغاز می گردد. روزها طولانی تر و گرم تر می شوند و به همین دلیل مردم آلاسکا دوست دارند تا از خانه بیرون آمده و در خارج از محیط خانه، سرگرمی نمایند.

منبع: fox5ny

5858

منبع: خبرآنلاین

به "ساکنان این منطقه بعد از 65 روز خورشید را دیدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساکنان این منطقه بعد از 65 روز خورشید را دیدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید