سازمان سنجش حذف کامل سهمیه بومی گزینی کنکور را ارائه داد

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، معاون فنی و آماری سازمان سنجش با اشاره به لایحه توزیع عادلانه فرصت ها گفت: پیشنهاد ما حذف کامل سهمیه بومی گزینی دانشگاه ها با نظر به اجرای کامل لایحه مذکور است.

سازمان سنجش حذف کامل سهمیه بومی گزینی کنکور را ارائه داد

از پروفایل ما وبلاگ بخار دیدن نمایید.

به گزارش مهر، جلسه 348 شورای اسلامی شدن دانشگاه ها و مراکز آموزشی به ریاست منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار گشت.

دستور اول این جلسه جمع بندی نهایی موضوع بومی گزینی در کنکور سراسری بود، احسان جمالی گفت: لایحه پیشنهادی توزیع عادلانه امکانات و فرصت ها که به امضای دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی رسیده است لایحه ای جامع است که همه آزمون ها و نه صرفاً آزمون سراسری را در بر می گیرد.

وی اضافه نمود: پیشنهاد ما که حاصل چندسال کار کارشناسی بوده است و برای چند سال در جلسات کمیسیون مشورتی شورای عالی انقلاب فرهنگی و ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور ارائه شده است حذف کامل سهمیه بومی گزینی دانشگاه ها با نظر به اجرای کامل لایحه پیشنهادی توزیع عادلانه امکانات و فرصت ها است.

معاون فنی و آماری سازمان سنجش ادامه داد: کلیت عدالت آموزشی در پذیرش دانشجو بر این مبنا پایدار است که فرد دارای نمره بالاتر شانس بالاتری برای پذیرش داشته باشد.

منبع: فرارو

به "سازمان سنجش حذف کامل سهمیه بومی گزینی کنکور را ارائه داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان سنجش حذف کامل سهمیه بومی گزینی کنکور را ارائه داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید